Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nie do przyjęcia

Oburzeniem, smutkiem i niepokojem – tak na decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o odwołaniu prof. Chazana zareagowała Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej.

List otwarty w sprawie odwołania prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny skierował do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz diecezjalny oddział Akcji Katolickiej. Prezes Elżbieta Olejnik w imieniu członków AK prosi prezydent Warszawy o zmianę decyzji.

„Profesor Chazan jest lekarzem z bogatym doświadczeniem zawodowym popartym wieloletnim dorobkiem naukowym. Jest znany i ceniony wśród pacjentów, personelu szpitalnego, kolegów lekarzy w Polsce i na świecie. Próba umniejszenia profesjonalizmu pana profesora, próba upokorzenia go i stosowanie kary z tego powodu, że odmówił pozbawienia życia niepełnosprawnego dziecka poczętego metodą in vitro, budzi nasz zdecydowany protest, ale też współczucie dla osób, które w tym biorą udział i o tym decydują” – czytamy w liście. Ostre słowa padły także pod adresem samej prezydent miasta. „Deklaruje się Pani praktykującą katoliczką, członkinią wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym, przyjmuje Pani Komunię św., zawierzała Pani mieszkańców Warszawy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Łaskawej Patronki Stolicy. Czy godzi się być człowiekiem o dwóch obliczach?” – pyta na zakończenie prezes AK AW.Więcej na temat decyzji prezydent na s. III.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama