Nowy numer 28/2018 Archiwum

Biegnijcie po świętość

– Nie wszyscy wyjadą z medalami. Taki jest sport. Ale chodzi o to, żeby nie przegrać w najważniejszej konkurencji; nie przegrać życia wiecznego – mówił abp Tadeusz Kondrusiewicz do młodzieży z 8 krajów rozpoczynającej 26. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży.

W uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Młodzieży uczestniczyło około 1,5 tys. młodych katolików z Białorusi, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Łotwy, Uzbekistanu i Polski oraz ich opiekunowie i duszpasterze. Obecni byli również wolontariusze i sędziowie sportowi, dzięki którym przez tydzień młodzi sportowcy rywalizować będą w 16 konkurencjach na obiektach SGGW i AWF, m.in. w koszykówce, lekkoatletyce, strzelectwie, ping-pongu i piłce nożnej.

Uczestnicy wezmą także udział w rywalizacji z zakresu kultury i sztuki. Swoje umiejętności sprawdzą wokaliści, plastycy i młodzi aktorzy teatralni, a także miłośnicy historii i geografii. Będą też warsztaty taneczne, radiowe oraz aktorskie, które poprowadzi małżeństwo znanych aktorów: Marcin i Aneta Perchuciowie. Mszę św. rozpoczynającą parafiadę odprawił 13 lipca abp Tadeusz Kondrusiewicz, ordynariusz diecezji mińsko-mohylewskiej na Białorusi. – Nie wszyscy wyjadą stąd z medalami. Ale parafiada łączy młodzież różnych języków w Kościele, teatrze i na stadionie. Czyni z nas jedną chrześcijańską rodzinę, która swoje życie opiera na Bożym prawie. To ono pozwala osiągnąć szczęście wieczne w niebie. Ruszajcie do biegu po świętość – apelował arcybiskup. Po Mszy św. na uczestników czekały liczne atrakcje: rodeo, strzelnica, popisy kuglarskie, paintball, strzelanie z łuku oraz koncert Maleo Reggae Rockers.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma