Nowy numer 43/2020 Archiwum

Uczcij Powstanie własnym pomysłem

Pokaz filmów, ławka przed blokiem, rekonstrukcja? Ruszyła akcja „63 działania na 63 dni Powstania”. Ratusz chce dofinansować projekty do 1,5 tys. zł.

To jeden z projektów społecznych towarzyszących obchodom 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Hasło nawiązuje do 63 dni Powstania Warszawskiego i zaprasza mieszkańców Warszawy do wspólnego działania na rzecz swojego miasta, zaangażowanie się w ulepszenie czy poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności i miejscowej infrastruktury.

Każdy mieszkaniec stolicy, który chce zrobić coś na rzecz lokalnej społeczności, może wystąpić o 1,5 tys. zł dofinansowania na swój projekt w ramach konkursu "63 działania na 63 dni powstania", zorganizowanego przez miasto z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego.

Działanie musi być zorganizowane z myślą o najbliższym otoczeniu (sąsiedzi, osiedle, podwórko, bloku, itp.) i zostać zrealizowane od br. Dofinansowanych zostanie maksymalnie 63 inicjatyw - poinformował ratusz.

Działanie musi być zaplanowane na dni między 1 sierpnia do 2 października, czyli w czasie, gdy trwało Powstanie Warszawskie. Musi być skierowane również do lokalnej społeczności: sąsiadów czy znajomych z podwórka.

Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić wniosek dostępny m.in. na stronie internetowej www.powstanie44.um.warszawa.pl i następnie przesłać go na adres e-mail: 63dzialania@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama