GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Uczcij Powstanie własnym pomysłem

Pokaz filmów, ławka przed blokiem, rekonstrukcja? Ruszyła akcja „63 działania na 63 dni Powstania”. Ratusz chce dofinansować projekty do 1,5 tys. zł.

To jeden z projektów społecznych towarzyszących obchodom 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Hasło nawiązuje do 63 dni Powstania Warszawskiego i zaprasza mieszkańców Warszawy do wspólnego działania na rzecz swojego miasta, zaangażowanie się w ulepszenie czy poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności i miejscowej infrastruktury.

Każdy mieszkaniec stolicy, który chce zrobić coś na rzecz lokalnej społeczności, może wystąpić o 1,5 tys. zł dofinansowania na swój projekt w ramach konkursu "63 działania na 63 dni powstania", zorganizowanego przez miasto z okazji 70. rocznicy powstania warszawskiego.

Działanie musi być zorganizowane z myślą o najbliższym otoczeniu (sąsiedzi, osiedle, podwórko, bloku, itp.) i zostać zrealizowane od br. Dofinansowanych zostanie maksymalnie 63 inicjatyw - poinformował ratusz.

Działanie musi być zaplanowane na dni między 1 sierpnia do 2 października, czyli w czasie, gdy trwało Powstanie Warszawskie. Musi być skierowane również do lokalnej społeczności: sąsiadów czy znajomych z podwórka.

Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić wniosek dostępny m.in. na stronie internetowej www.powstanie44.um.warszawa.pl i następnie przesłać go na adres e-mail: 63dzialania@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama