GN 2/2021 Archiwum

Dla ubogich pątników

Fundacja Kapucyńska po raz 4. organizuje zbiórkę darów dla swoich podopiecznych. Bezdomni na pątniczym szlaku będą opiekować się osobami niepełnosprawnymi.

Podopieczni Fundacji Kapucyńskiej po raz 6. pójdą na Jasną Górę, ale po raz pierwszy z Pieszą Pielgrzymką Niepełnosprawnych. I to bez "taryfy ulgowej". - Grupa ok. 20 bezdomnych będzie opiekować się osobami niepełnosprawnymi. Chodzi nie tylko o pchanie inwalidzkiego wózka, ale także o przygotowanie im noclegu, pomaganie w myciu się czy jedzeniu - wyjaśnia Anna Niepiekło z Fundacji Kapucyńskiej.

Ubodzy pątnicy już raz mieli okazję wykazać się odpowiedzialnością za współtowarzysza drogi. W ubiegłym roku do sanktuarium Relikwii Świętego Krzyża pielgrzymowali z... osłami. - Musieliśmy ich pilnować, czyścić im kopyta, karmić, a czasami czekać, aż im humor wróci. Tegoroczna pielgrzymka to jeszcze większa odpowiedzialność i nowe doświadczenia - przyznaje bezdomny Andrzej. - Będę z serca starał się, żeby moim podopiecznym niczego nie zabrakło.

Pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia Mszą św. o godz. 6 w kościele św. Józefa przy ul. Deotymy 41. Fundacja Kapucyńska po raz 4. organizuje zbiórkę rzeczy, niezbędnych dla ubogich pątników. Ręczniki, buty, podkoszulki, spodnie, skarpetki czy plecaki można przynieść na furtę klasztorną z dopiskiem "dary na pielgrzymkę” (ul. Kapucyńska 4) lub wysłać pocztą na adres: Fundacja Kapucyńska, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa. Zbiórka potrwa do 21 lipca do 3 sierpnia.

Na adres: biuro@fundacja-kapucynska.org można także przesłać swoją intencję, którą bezdomni pątnicy zabiorą na Jasną Górę.

Wraz z podopiecznymi Fundacji pójdą bezdomni z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama