Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sasin powalczy o stolicę

Kierownictwo PiS zdecydowało, że Jacek Sasin wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy. Swoją kandydaturę zgłosiła także m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prawo i Sprawiedliwość zatwierdziła kandydaturę Jacka Sasina w najbliższych wyborach na prezydenta Warszawy. Według PAP ma za zadanie zdobyć dla partii nowych stołecznych wyborców. Sasin, absolwent historii na UW, to doświadczony samorządowiec. Był m.in. wojewodą mazowieckim, kierownikiem warszawskiego Urzędu Stanu Cywilnego i wiceburmistrzem Śródmieścia. Był też wiceszefem Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W wyborach samorządowych w 2010 r. został radnym sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia PiS. Rok później z listy tej partii wszedł do Sejmu.

Powoli zamyka się lista kandydatów w wyborach na prezydenta Warszawy. Niedawno o swoim kolejnym starcie poinformowała obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wcześniej jako pierwszy z kandydatów swoją decyzję ogłosił lider stołecznego SLD Sebastian Wierzbicki. Zrobili to także burmistrz Ursynowa Piotr Guział i wspierana przez partię Zielonych miejska aktywistka Joanna Erbel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama