Nowy numer 30/2021 Archiwum

Zaczęli od nowa

Uroczystej Eucharystii w kościele Narodzenia pańskiego przewodniczył abp Henryk Hoser. A swoją proboszczowską posługę rozpoczął ks. Krzysztof Kozera. Duchowny mówi wprost, że jego zadaniem jest zjednoczenie parafii.

Otwieram parafię dla wszystkich. Będę wsłuchiwał się w oczekiwania wiernych – mówił nowy proboszcz, zapraszając wszystkich do kościoła, który nazwał sercem parafii. Abp Hoser stwierdził, że otworzył się nowy rozdział w życiu parafii w Jasienicy. – Bądźcie gotowi do współpracy z nim w służbie budowania królestwa Bożego i wspierajcie go modlitwą – mówił biskup w odniesieniu do nowego proboszcza.

W homilii ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej dużo miejsca poświęcił sprawie jedności Kościoła. – Jezus jest Panem pokoju, On jest jeden i to On jest głową Kościoła. Kościół nie ma właścicieli. Nie jest właścicielem Kościoła ani ojciec święty, ani żaden z biskupów, ani żaden z proboszczów – mówił abp Hoser. – W królestwie nie ma miejsca dla niewolników, tylko dla tych, którzy na wezwanie odpowiadają z ochotą: „Oto jestem, Panie. Poślij mnie!”. I dlatego mimo ogromnej różnorodności Kościół jest jeden. I powinien być jeden – stwierdził hierarcha. Przypomniał też, że zanim w 1988 r. erygowano parafię w Jasienicy, miejscowość należała do starej, jeszcze z XIV w. parafii w Klembowie – tam, gdzie śluby czystości złożyła św. s. Faustyna. Wspomniał pierwszego proboszcza, budowniczego jasienickiego kościoła ks. Stanisława Kazulaka oraz jego następcę ks. Wojciecha Lemańskiego, dziękując mu „za wszystko dobre, co w tej parafii zrobił”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama