Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bagażówka na dwóch kółkach

Nietypowe rowery będzie wypożyczał warszawiakom ZTM. W specjalnym bagażniku będzie można przewieść nawet 100 kg. Zdaniem miejskich urzędników, ułatwi to życie osobom, które nie korzystają z samochodu.

Dwa kółka i skrzynia zamontowana na przedzie. Można w niej przewieść ciężkie zakupy, rzeczy potrzebne do wyremontowania mieszkania czy własne pociechy - dla dzieci przeznaczone są specjalne ławeczki, na rowerze można zamontować też własny fotelik. Łączna waga przewożonych w skrzyni rzeczy nie powinna przekroczyć 100 kg. Alternatywą jest jeszcze bagażnik, ale o nieco mniejszej ładowności - 80 kg.

Rowery bagażowe Zarząd Transportu Miejskiego będzie udostępniał bezpłatnie, ale wcześniej trzeba wysłać e-mail na adres jednej z czterech wypożyczalni i zapytać o jego dostępność. Jeśli rower jest dostępny, należy udać się do wypożyczalni, okazać dokument tożsamości, zostawić numer telefonu komórkowego, określić czas korzystania z roweru i przybliżoną trasę. Następnie podpisać protokół wypożyczenia. Urzędnicy zastrzegają, że z roweru transportowego będzie można korzystać nie dłużej niż dobę.

- Będzie to kolejna nasza oferta zachęcająca warszawiaków do przemieszczania się po mieście rowerem. W 2012 roku uruchomiliśmy system wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo. Z programu korzysta już blisko 200 tysięcy mieszkańców stolicy. Niedawno uruchomiliśmy bezpłatną wypożyczalnię rowerków dla dzieci w wieku 7-9 lat - mówią przedstawiciele ZTM.

Rowery transportowe można wypożyczyć w następujących punktach:

PaństwoMiasto
ul. Andersa 29
tel. (22) 40 09 464
e-mail: bpapiernik@panstwomiasto.pl
godz.: 9-24

Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym
Węzeł Komunikacyjny Młociny
ul. Kasprowicza 145
tel. 512 305 122
e-mail: hbk@potrzebni.nazwa.pl
godz.:10-20

Służewski Dom Kultury
ul. Jana Sebastiana Bacha 15
tel. (22) 397 72 71
e-mail: sdk@sdk.waw.pl
godz.: 10-20

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
ul. Paca 40
tel. (22) 118 17 68
e-mail: zapisy@cal.org.pl
godz.: 10-19

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama