Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jeśli te słowa padły, ks. Lemański za nie odpowie

Jeśli miałoby okazać się prawdą, że ksiądz Wojciech Lemański dopuścił się zachowań "niegodnych kapłana Kościoła Katolickiego" spotka się to ze zdecydowaną reakcją i konsekwencjami. Przed podjęciem decyzji sprawa zostanie wyjaśniona i zweryfikowana - czytamy w komunikacie Rzecznika Prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Chodzi o słowa ks. Lemańskiego, które według relacji medialnych miał wypowiedzieć wobec tłumów w trakcie przystanku Woodstock. Lemański miał mówić m.in. młodzieży że "biskupi muszą wymrzeć”, oraz namawiać młodych do wychodzenia z kościołów na znak protestu w trakcie Mszy Świętej: „Jeżeli ktoś oczekuje, że Kościół sam się zmieni, to się myli. Jeśli będziecie się tego domagali, jeśli będziecie wychodzili z kościoła, kiedy ksiądz zamiast Ewangelii opowiada banialuki o polityce czy medycynie, to następnym razem powstrzyma się takich od tematów”.

Więcej o wypowiedziach Lemańskiego czytaj: Szokujące wypowiedzi ks. Lemańskiego.

Rzecznik abp. Henryka Hosera, Mateusz Dzieduszycki, podkreślił, że wypowiedzi ks. Lemańskiego znamy jedynie fragmentarycznie z mediów. Gdyby jednak te cytowane słowa były prawdziwe, to "należałoby je uznać za absurdalne”.

W dniu dzisiejszym, na stronie Kurii Warszawsko-Praskiej opublikowany został komunikat dot, sprawy ks. Lemańskiego.

 
Pełna treść komunikatu:
 
Komunikat Rzecznika Prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej
3 sierpnia 2014 r.

Warszawa, 3.08. 2014 r.

Doniesienia prasowe prezentujące wystąpienie księdza Wojciecha Lemańskiego na organizowanym przez pana Jerzego Owsiaka Przystanku Woodstock przynoszą zaskakujące informacje. Jeśli miałoby okazać się prawdą, że ksiądz Wojciech Lemański mówił tam młodzieży o tym, że „biskupi muszą wymrzeć”, że namawiał młodych do wychodzenia z kościołów na znak protestu w trakcie Mszy Świętej, jeśli potwierdzą się inne skandalizujące wypowiedzi, które wedle doniesień prasowych miały tam paść, to postępowanie takie – niegodne kapłana Kościoła Katolickiego – spotka się ze zdecydowaną reakcją i konsekwencjami. Przed podjęciem decyzji sprawa ta zostanie najpierw wyjaśniona i zweryfikowana.

Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej

Mateusz Dzieduszycki

 

« 1 »

Zobacz także

 • Jerzyk
  03.08.2014 11:13

  - Albo ten człowiek jest chory na umyśle, albo pozwala prowadzić się złemu.


  Jak by nie było, to nasz brat i powinniśmy modlić się za niego.

  Z Mądrości Ojców Pustyni

  Zgubne podszepty szatana

  Kusi mnie opieszałość lub nadyma próżna chwała i pycha, dusza moja zaś zgadza się w tajemnych myślach na niedbalstwo i oziębłość wobec innych. Aby nie zwyciężyły we mnie te zgubne podszepty szatana, trzeba się modlić z sercem szczerze skruszonym: Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu; Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu! (św. Jan Kasjan)

  doceń 6
 • Valdik
  03.08.2014 14:53
  Wysłuchałem całej wypowiedzi ks. Lemańskiego i nie znajduję w niej nic nagannego. Mówił po prostu prawdę o polskim Kościele, którą wszyscy wierni widzą. Rozumiem, że takie publiczne mówienie prawdy może boleć wysoko postawionych hierarchów.Przecież to oczywiste, że wychowani w komunizmie starzy księża i biskupi nie nadają się do życia w wolnym kraju. Muszą wymrzeć i dopiero po nich przyjdą Ci, którzy zamiast o polityce będą mówić o Ewangelii. Świetnym przykładem takiego młodego pokolenia są choćby Bp Ryś czy o. Adam Szustak
 • operator
  03.08.2014 21:02
  Ten facet, który juz dawno podjął decyzję zostania telewizyjnym celebrytą bedzie mówił brednie do dnia kiedy zostanie wyrzucony ze stanu kapłaństwa. Jestem na 100% pewny że sam nie odejdzie bo jako były ksiądz będzie bardzo mało przydatny liberalnym dziennikarzom. Gość jest potrzebny jako ksiądz katolicki , który "nie boi się krytykować polski Kościół". Kiedy juz zakończy swoją przygodę z tym "strasznym Kościołem", to zaproszą go jeszcze dwa, trzy razy do Tusk Vision Network a potem "karierka" sie skończy a o tym biednym człowieku świat zapomni. Jest to wzorcowy przykład jak poprzez pychę oddajemy sie we władanie szatanowi, taka przestroga dla nas wszystkich.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma