Nowy numer 3/2021 Archiwum

Znowu brakuje krwi

W związku z "niskimi stanami krwi" Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zwróciło się z gorącą prośbą do mieszkańców Warszawy i woj. mazowieckiego o jej oddawanie.

"Powiedz o tym bliskim oraz znajomym, zachęć ich, aby również zgłosili się do nas i oddali krew. Możesz być pomocny oddając krew, a także promując honorowe krwiodawstwo” – apeluje Centrum.

Także Caritas Polska apeluje podczas wakacji o dar serca dla chorych, a przede wszystkim dla ofiar wypadków. Niedobór krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to problem powtarzający się każdego roku w okresie wakacji. Planowe operacje z powodu braków odpowiedniej grupy krwi w placówkach leczniczych bywają odwoływane - podkreśla w specjalnym komunikacie Caritas Polska.

Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi od 2012 roku prowadzą kampanię społeczną zachęcającą do honorowego krwiodawstwa pod hasłem – Podaruj Kroplę Miłości. Są to akcje mobilne – przy użyciu specjalnych ambulansów oraz organizowane stacjonarnie, w siedzibach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach parafialnych.

"Oddawanie krwi to przede wszystkim gotowość do pomocy drugiemu człowiekowi, to gotowość bezinteresowna. Krew jest najszlachetniejszym darem cząstki samego siebie. Tego leku nie da się niczym zastąpić dlatego nie bądźmy obojętni” – zachęca Mariusz Talarek koordynator kampanii Caritas Polska i honorowy dawca krwi.

Szczegółowe informacje o tym kto i jak oraz gdzie może oddać krew znajdziemy na stronach Caritas Polska oraz Narodowego Centrum Krwi.

"Honorowy dawca"
RCKiK w Warszawie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama