Nowy numer 25/2018 Archiwum

Baw się ostrożnie

Stan stołecznych placów zabaw z roku na rok się poprawia - wynika z kontroli Straży Miejskiej. Chociaż na co piątym strażnicy znaleźli zagrożenia.

Kontrole placów zabaw, jak co roku, rozpoczęto wiosną. Na co piątym placu strażnicy stwierdzili nieprawidłowości, które dotyczyły niewymienionego piasku w piaskownicach, zniszczonych lub nieczytelnych tablic informacyjnych oraz uszkodzonych urządzeń zabawowych - m.in. nierównej gładzi zjeżdżalni, pękniętych ogniw w łańcuchach huśtawek i ubytków w elementach metalowych. Większość z nich została już naprawiona.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa stołecznej Straży Miejskiej Monika Niżniak, mimo pewnych nieprawidłowości sytuacja na stołecznych placach zabaw z roku na rok poprawia się. - Przełomowy pod tym względem był 2013 r., kiedy odnotowaliśmy spadek nieprawidłowości na placach o 18 proc. w porównaniu z 2012 r. Poza tym pojawiają się nowe obiekty o wysokim standardzie i poziomie bezpieczeństwa - dodała.

Jeśli podczas kontroli strażnicy dopatrzyli się konieczności poprawy placu, przekazywali ich zarządcom zalecenia, jakie naprawy należy wykonać. Jednocześnie wyznaczyli termin ich wykonania. Po tych zaleceniach funkcjonariusze przeprowadzili 219 ponownych kontroli. 85 proc. uszkodzeń zostało usuniętych przez administratorów w wyznaczonym przez strażników terminie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma