GN 2/2021 Archiwum

Do dni ostatnich

Do Świątyni Bożej Opatrzności zostały wprowadzone relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego. – Czynimy to w 200. rocznicę śmierci i 15. rocznicę jego beatyfikacji – mówił podczas uroczystości kard. Kazimierz Nycz.

Uroczystość rozpoczęła się od wygłoszenia referatu na temat patriotyzmu błogosławionego. Następnie w Panteonie Wielkich Polaków w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona Msza św.

Liturgię wraz kard. Kazimierzem Nyczem koncelebrowali abp Henryk Hoser, ks. Andrzej Gałka, ks. Adam Zelga, proboszcz ursynowskiej parafii, której patronuje bł. Edmund Bojanowski, i o. Kazimierz Lorek CRSP, dziekan dekanatu wilanowskiego oraz zaproszeni księża. – Boża Opatrzność czyniła w życiu bł. Edmunda szczególnie wielkie dzieła. Jej znak towarzyszył bł. Edmundowi od pierwszych dni życia do ostatnich – mówił w homilii metropolita warszawski. Zwrócił się także do obecnych na Mszy św. sióstr służebniczek Najświętszej Maryi Panny, które kontynuują dzieło bł. Edmunda. – Ochrona rodzin i dzieci przed złem tego świata to zadanie dla was – mówił i przestrzegał, by w swojej posłudze nie zapominały o współpracy z osobami świeckimi. Po zakończeniu Eucharystii relikwie zostały zainstalowane w ścianie za ołtarzem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama