Nowy numer 25/2018 Archiwum

Do dni ostatnich

Do Świątyni Bożej Opatrzności zostały wprowadzone relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego. – Czynimy to w 200. rocznicę śmierci i 15. rocznicę jego beatyfikacji – mówił podczas uroczystości kard. Kazimierz Nycz.

Uroczystość rozpoczęła się od wygłoszenia referatu na temat patriotyzmu błogosławionego. Następnie w Panteonie Wielkich Polaków w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona Msza św.

Liturgię wraz kard. Kazimierzem Nyczem koncelebrowali abp Henryk Hoser, ks. Andrzej Gałka, ks. Adam Zelga, proboszcz ursynowskiej parafii, której patronuje bł. Edmund Bojanowski, i o. Kazimierz Lorek CRSP, dziekan dekanatu wilanowskiego oraz zaproszeni księża. – Boża Opatrzność czyniła w życiu bł. Edmunda szczególnie wielkie dzieła. Jej znak towarzyszył bł. Edmundowi od pierwszych dni życia do ostatnich – mówił w homilii metropolita warszawski. Zwrócił się także do obecnych na Mszy św. sióstr służebniczek Najświętszej Maryi Panny, które kontynuują dzieło bł. Edmunda. – Ochrona rodzin i dzieci przed złem tego świata to zadanie dla was – mówił i przestrzegał, by w swojej posłudze nie zapominały o współpracy z osobami świeckimi. Po zakończeniu Eucharystii relikwie zostały zainstalowane w ścianie za ołtarzem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma