Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bp Guzdek apeluje o pomoc dla Iraku

O modlitwę i zbiórkę ofiar pieniężnych dla chrześcijan w Iraku zaapelował biskup polowy WP Józef Guzdek. Akcję pomocy prowadzi także Caritas Polska.

Biskup polowy WP Józef Guzdek zwrócił się do wiernych wojskowej parafii z apelem o pomoc dla prześladowanych. Ordynariusz zachęcił do modlitwy w ich intencji. "Naszą odpowiedzią na zło dotykające tak wielu ludzi, którzy ze względu na Chrystusa ponieśli śmierć, utratę majątku, cierpią głód i wygnanie będzie modlitwa w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia" - napisał w oświadczeniu.

Podczas Mszy św. 31 sierpnia w parafiach ordynariatu odbędzie się zbiórka pieniędzy. Pieniądze można także przesyłać na konto Caritas Ordynariatu Polowego z dopiskiem "Pomoc dla Iraku”.

Po raz drugi akcję pomocy organizuje także Caritas Polska. Jest ona odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który wielokrotnie zwracał się z prośbą o pomoc dla cierpiących w Iraku chrześcijan.

Według Caritas blisko 300 tys. osób musiało opuścić swoje domy i potrzebuje pilnie pomocy humanitarnej - żywności, pitnej wody, odzieży, namiotów, środków higieny oraz artykułów i sprzętów koniecznych do przeżycia. W pierwszej turze Caritas we współpracy z Caritas Irak, Papieską Radą Cor Unum i Ministerstwem Spraw Zagranicznych przekazała poszkodowanym artykuły o wartości ponad 68 tys. zł.

Na Wschodzie toczą się walki z radykalnymi islamistami, którzy stworzyli na terytorium Syrii i Iraku własne Państwo Islamskie (ISIS), kontrolowane przez byłych członków Al-Kaidy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma