Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bolt z nieoficjalnym rekordem świata!

Jamajczyk Usain Bolt wynikiem 9,98, uzyskanym na zadaszonym Stadionie Narodowym w Warszawie w 5. Memoriale Kamili Skolimowskiej, ustanowił nieoficjalny halowy rekord świata na dystansie 100 m.

Poprzedni należał do reprezentanta Namibii Frankie Fredericksa, który w lutym 1996 roku uzyskał w Tampere 10,05.

Bolt, który powiedział 20-tysięcznej widowni Stadionu Narodowego, że wróci jeszcze do Warszawy, wyprzedził rodaka Sheldona Mitchella - 10,33 oraz Amerykanina Trella Kimmonsa - 10,34. Piąty był Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) - 10,47.

Nie mniej emocji było w rzucie młotem. Nasz mistrz świata Paweł Fajdek pobił rekord Polski. Już w drugiej próbie posłał młot na odległość 83.48, poprawiając o 10 centymetrów wynik sprzed 13 lat należący do Szymona Ziółkowskiego. Apetyt na pobicie rekordu świata miała również Anita Włodarczyk. Nie udała jej się to, ale Polka zwyciężyła z wynikiem 77.66, co jest nowym rekordem memoriału.

Piąty Memoriał Kamili Skolimowskiej przyciągnął na trybuny Stadionu Narodowego 23 tys. kibiców. Skolimowska zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 r. Miała 27 lat. Tegoroczny memoriał zorganizowany został z dużym rozmachem. Siedem konkurencji mężczyzn i kobiet, zawody sportowców niepełnosprawnych i dzieci. Prestiżowa lokalizacja na Stadionie Narodowym i największa gwiazda lekkoatletyki obecnych czasów.

 

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama