GN 2/2021 Archiwum

Pierwszy dzwonek

1 września nowy rok szkolny rozpoczęło 226 tysięcy uczniów i przedszkolaków. Wraz z inauguracją roku szkolnego ruszyły trzy nowe szkoły na Białołęce.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wzięła udział w rozpoczęciu roku szkolnego w nowej podstawówce na Białołęce, gdzie przyjęto ponad 1000 dzieci. To jedna z trzech szkół wybudowanych niedawno za ok. 65 mln zł w tej dzielnicy. Pomieszczą ponad 2,5 tys. dzieci. W rozmowie z dziennikarzami Gronkiewicz-Waltz oceniła, że nowe placówki rozładują problemy w dzielnicy, która pod względem demograficznym rozwija się najszybciej w Warszawie.

Nowy rok edukacji 1 września rozpoczęło 86 tys. uczniów w 178 szkołach podstawowych, 33 tys. uczniów w 113 gimnazjach, 35 tys. uczniów w 92 liceach, 17 tys. uczniów w 46 technikach, 2 tys. uczniów w 24 zasadniczych szkołach zawodowych, a ponad 4,3 tys. uczniów w 111 szkołach specjalnych. Trzy nowe szkoły powstały na Białołęce: przy ul. Ceramicznej, Topolowej oraz Głębockiej. Warszawa inwestuje w edukację średnio 1/5 budżetu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama