Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pierwszy dzwonek

1 września nowy rok szkolny rozpoczęło 226 tysięcy uczniów i przedszkolaków. Wraz z inauguracją roku szkolnego ruszyły trzy nowe szkoły na Białołęce.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wzięła udział w rozpoczęciu roku szkolnego w nowej podstawówce na Białołęce, gdzie przyjęto ponad 1000 dzieci. To jedna z trzech szkół wybudowanych niedawno za ok. 65 mln zł w tej dzielnicy. Pomieszczą ponad 2,5 tys. dzieci. W rozmowie z dziennikarzami Gronkiewicz-Waltz oceniła, że nowe placówki rozładują problemy w dzielnicy, która pod względem demograficznym rozwija się najszybciej w Warszawie.

Nowy rok edukacji 1 września rozpoczęło 86 tys. uczniów w 178 szkołach podstawowych, 33 tys. uczniów w 113 gimnazjach, 35 tys. uczniów w 92 liceach, 17 tys. uczniów w 46 technikach, 2 tys. uczniów w 24 zasadniczych szkołach zawodowych, a ponad 4,3 tys. uczniów w 111 szkołach specjalnych. Trzy nowe szkoły powstały na Białołęce: przy ul. Ceramicznej, Topolowej oraz Głębockiej. Warszawa inwestuje w edukację średnio 1/5 budżetu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma