Nowy numer 28/2018 Archiwum

Policja ujęła sprawcę pobicia księdza

Były więzień, który napadł na ks. Stanisława Małkowskiego, został ujęty w Świeciu nad Wisłą.

Były więzień, któremu wcześniej pomagał ks. Małkowski, stanął już przed prokuratorem, który postawił mu zarzut rozboju. A sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Do pobicia duchownego doszło w sobotę 23 sierpnia między godz. 21 a 22. Jak mówił kapłan, poznał Andrzeja T. korespondencyjnie, gdy ten przebywał w jednym z zakładów karnych. Po tym, jak niedawno wyszedł na wolność, kilka razy odwiedzał księdza w jego domu na Saskiej Kępie, ale jak mówi ks. Małkowski, wcześniej nie był agresywny, nie używał gróźb, wulgaryzmów. Sprawiał wrażenie, jakby chciał ułożyć sobie życie.

Od razu po napadzie kapłan przekazał policji dane byłego więźnia i numer komórki, z której telefonował do niego z pogróżkami. Mężczyzna nie miał stałego miejsca pobytu. Dzięki staraniom policji kryminalnej został zatrzymany w Świeciu nad Wisłą.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma