Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowy szef policji

Komendantem stołecznym został insp. Michał Domaradzki.

Szef policji gen. insp. Marek Działoszyński nazwał nowego komendanta "doświadczonym oficerem". - Te doświadczenia są gwarantem tego, że będzie profesjonalny, dobrze zorganizowany i będzie budował zespół ludzi, z którymi osiągnie jak najlepsze wyniki – podkreślił.

Insp. Domaradzki powiedział, że oprócz zaufania przełożonych i współpracowników ważne jest zaufanie społeczeństwa. - Chciałbym postawić przed państwem tylko jedno zadanie: by priorytetem we wszystkich naszych zamierzeniach był drugi człowiek, któremu służymy – mówił, zwracając się do kadry kierowniczej KSP.

Nowy szef stołecznej policji jest politologiem. Pochodzi ze Skarżyska Kamiennej. W 1992 r. rozpoczął tam pracę w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji. W 2004 r. został powołany na stanowisko komendanta powiatowego w tym mieście. W latach 2006–2008 kierował komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Później objął kierownictwo kieleckiej policji.

W 2010 r. otrzymał nominację na pierwszego zastępcę świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. W 2012 r. powołany na stanowisko I zastępcy komendanta stołecznego policji. Od czerwca 2013 r. pełnił funkcję Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama