Nowy numer 33/2018 Archiwum

Szybciej i lepiej?

ZTM pokazało zmiany tras komunikacji miejskiej po otwarciu nowej linii metra. Tramwaje i autobusy w większości powrócą na dawne trasy z nieznacznymi korektami, postulowanymi przez pasażerów.

Wraz z oddaniem centralnego odcinka II linii metra, pojawią się dwie nowe linie tramwajowe i pięć autobusowych, które dowiozą warszawiaków do nowych stacji.

- Metro zmieni Warszawę i sposób podróżowania. Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne, których efektem są nieznaczne korekty starych tras i utworzenie nowych połączeń – mówi Jacek Wojciechowski, wiceprezydent Warszawy.

Kiedy zaczną obowiązywać zmiany?

- Wraz z uruchomieniem metra, choć niektóre mogą być już wprowadzone wcześniej, gdy tylko otrzymamy zgody na użytkowanie ulic nad metrem, wydane przez powiatowego lub wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Część być może jeszcze we wrześniu - dodaje wiceprezydent, wzbraniając się jednak przed podaniem terminu uruchomienia nowego odcinka podziemnej kolejki.

- Nie kierujemy się polityką, ale wygodą mieszkańców. Nie po to wydaliśmy jako miasto 4 miliardy złotych, by choć o dzień opóźniać oddanie metra. Wszystko w rękach instytucji, do których należą tzw. odbiory - mówi Jacek Wojciechowski, pytany czy metro ruszy tuż przed 16 listopada, czyli terminem wyborów samorządowych.

Szczegóły zmian dostępne są na stronie www.ztm.waw.pl.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma