Nowy numer 4/2021 Archiwum

Prawo do życia bez kompromisu

"Civitas Christiana" zaprasza do parafii katedralnej na Pradze na spotkanie z prof. Bogdanem Chazanem.

Spotkanie odbędzie się 12 września w godz. 18-21 w budynku parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana (ul. Floriańska 3, wejście środkowe). Będzie to otwarta dyskusja połączona z promocją książki „Prawo do życia. Bez kompromisu”.

W wywiadzie-rzece opublikowanym przez wydawnictwo WAM znajdują się kulisy głośnego zwolnienia znanego ginekologa, dyrektora Szpitala św. Rodziny. Ale przede wszystkim ta rozmowa jest świadectwem lekarza, który poważnie podchodzi do swojego powołania i chce ratować życie, a nie je odbierać. Prof. Chazan mówi o takich tematach jak np. antykoncepcja, opieka medyczna nad kobietą w ciąży, diagnostyka prenatalna, poród czy aborcja.

- Uderza mnie w tej książce spokój, który emanuje z wypowiedzi prof. Chazana. Oczywiście nie wiem, jak wyglądała sama rozmowa, zapis na papierze nie oddaje wszystkich emocji. Ale w jego odpowiedziach na trudne pytania, która stawia Maciej Müller, nie ma oburzenia, zdenerwowania, pretensji. Są rzeczowe argumenty, szczerość, konsekwentna logika i właśnie ów spokój, który, śmiem twierdzić, płynie z czystego sumienia. Jako lekarz i dyrektor szpitala zrobił to, co do niego należało - napisał w GN o tej publikacji ks. Tomasz Jaklewicz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama