Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ubierz bezdomnego

W ramach Tygodnia Obywatelskiego Fundacja D.O.M prowadzi dni otwarte i zaprasza do udziału z akcji „Ubierz bezdomnego”.

Fundacja D.O.M od 8 września prowadzi Dni Otwarte. W jej siedzibie przy ul. Grójeckiej 20 B w dniach 9-12 września organizowana jest zbiórka darów dla bezdomnych.

Fundacja prosi przede wszystkim o rzeczy dla mężczyzn: odzież, obuwie, środki czystości i higieny, ręczniki, pościel, koce, śpiwory, kołdry, poduszki, sprzęty i artykuły gospodarstwa domowego. Dary można przynosić w godzinach 15-18.

Przy okazji wsparcia rzeczowego ubogich mieszkańców w ramach akcji „Ubierz bezdomnego” będzie można obejrzeć wystawę zdjęć o działalności Fundacji z poprzednich zbiórek organizowanych na rzecz powodzian, mieszkańców popegeerowskich miejscowości czy ofiar wojny w Czeczenii.

W zeszłym roku D.O.M otrzymała dotację z budżetu państwa w wysokości 130 tys. zł. Niedawno wyremontowano część pomieszczeń w budynku na Ochocie. Z tej okazji Zdzisław Bielecki, prezes fundacji, namówił wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Elżbietę Seredyn do odwiedzin.

- Zachęcam fundacje i ośrodki pomocy do ubiegania się o pieniądze z programu „Wychodzenie z bezdomności”. Co roku rząd przeznacza na niego 5 mln zł - przypomniała Elżbieta Seredyn.

Fundacja D.O.M współpracuje z urzędem dzielnicy Ochota i Biurem Pomocy i Projektów Społecznych m.st. Warszawy.

- To wysiłek wolontariuszy, streetworkerów i ludzi zaangażowanych w pomoc ubogim, sprawia, że ten punkt jeszcze istnieje. Liczę na to, że dużo osób dowie się o akcji ”Ubierz bezdomnego”, a także weźmie udział w wolontariacie - mówi Zdzisław Bielecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama