Nowy numer 28/2018 Archiwum

Metro pokonało Wisłę

Ze stacji Rondo Daszyńskiego do stacji Dworzec Wileński i z powrotem. Testowa jazda centralnym odcinkiem drugiej linii odbyła się bez fajerwerków, ale też bez problemów.

Pociąg wyruszył ze stacji Rondo Daszyńskiego i dojechał do stacji Dworzec Wileński. Po krótkiej przerwie zawrócił w kierunku Woli - mówi Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego. Budowa centralnego odcinka II linii metra jest ukończona w ponad 97 proc., trwają prace wykończeniowe, prowadzone są przejazdy testowe - poinformował w czwartek prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk. - Wykonawca deklaruje, ze 30 września złoży zgłoszenie do odbioru. Wtedy jako nadzorujący będziemy przystępowali do odbioru, a następnie przekażemy stosowne wystąpienia do inspekcji państwowej - powiedział Lejk podczas posiedzenia Rady Warszawy.

Centralny odcinek drugiej linii metra połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Będzie mieć siedem stacji. Kolejno od zachodu na wschód będą to: "Rondo Daszyńskiego", "Rondo ONZ", "Świętokrzyska", "Nowy Świat - Uniwersytet", "Centrum Nauki Kopernik", "Stadion Narodowy" i "Dworzec Wileński".

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma