Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mobilne Muzeum JPII przyjedzie do Warszawy

Brewiarz, papieski różaniec, sutanna, piuska i zegar z rezydencji w Pastel Gandolfo. To tylko niektóre z eksponatów, jakie znajdą się jedynym na świecie samochodzie-muzeum.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II zaparkuje na rogu ul. Dewajtis 3 i Kamedulskiej (naprzeciwko Dobrego Miejsca). Na przestrzeni wystawienniczej o powierzchni przekraczającej 62 m kw. będzie można zobaczyć m.in. osobiste rzeczy ojca świętego tj. brewiarz, papieski różaniec, sutanna, piuska i zegar z rezydencji w Pastel Gandolfo.

Ekspozycja zawiera także liczne fotografie i filmy dotyczące życia świętego papieża. Wiele z nich zostało przekazanych przez kard. Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Ruchomą ekspozycję będzie można bezpłatnie zwiedzać 4-6 października w godz. 9-13, 14-18. Projekt Mobilnego Muzeum Jana Pawła II zrealizowało krakowskie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!”, by w niekonwencjonalny sposób promować nauczanie i osobę ojca świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama