GN 2/2021 Archiwum

Święto świętego ekologa

Występ sygnalistów myśliwskich, pieczenie jabłek z cynamonem i ekologiczny spektakl. Festyn rodzinny "Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego" odbędzie się po raz trzeci.

Odbywa się co roku z okazji liturgicznego wspomnienia Biedaczyny z Asyżu.

- Chcemy w ten sposób przypomnieć jego postawę wobec przyrody i pokazać, że my także jesteśmy za nią odpowiedzialni - wyjaśnia Marcin Królak z Dobrego Miejsca, organizator rodzinnego festynu, który 5 października odbędzie się przy Kościele Pokamedulskim parafii bł. Edwarda Detkensa i Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3).

Piknik rozpocznie się o godz. 9, a w programie przewidziano wiele ekologicznych niespodzianek. Zobaczyć będzie można m.in. występ zespołu sygnalistów myśliwskich "Akteon”, którego członkowie nie tylko zaprezentują łowieckie utwory, ale także opowiedzą o pracy myśliwego i leśnika.

Przed kościołem rozstawione będą także stoiska przyrodnicze i proekologiczne oraz zielarskie i medyczne prowadzone przez braci z zakonu oo. Bonifratrów.

Chętni będą mogli włączyć się w Akcję Sprzątania Świata, sprzątając Las Bielański i zobaczyć proekologiczny spektakl "Orzeszek - chłopiec z leszczyny”, który wystawi przez Teatr Domowy z Warszawy.

Na najmłodszych czeka m.in. dmuchana zjeżdżalnia, trampolina i malowanie twarzy. No i oczywiście osiołek solenizant Franek. Podczas festynu między ul. Marymoncką i ul. Kamedulską kursować będzie konny zaprzęg. O godz. 11 w Kościele Pokamdulskim zostanie odprawiona Msza św.

Festyn zakończy się pokazem unikatowego filmu z listy watykańskiej o świętym z Asyżu "Franciszek” z 1989 r.

Projekcja rozpocznie się o 18.00, a poprzedzi ją wykład ks. dr Ignacego Kosmana, franciszkanina, wykładowcy homiletyki na UKSW.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama