GN 2/2021 Archiwum

Tu będą pomagać młodzi święci

Abp Henryk Hoser wmurował kamień węgielny pod budowę nowej świątyni na Białołęce. Patronować jej będzie św. Gabriel od Matki Bożej Bolesnej i młodzi święci.

 - Chcemy, aby przykład ich życia był dla dzieci i młodzieży naszej diecezji jasnym drogowskazem - powiedział podczas homilii abp Hoser, wyrażając nadzieję, że będzie to w przyszłości diecezjalne sanktuarium.

- Św. Gabriel wpisuje się w szeregi wielu młodych świętych, których Bóg w sposób zaskakujący powołał do swojej służby, a poprzez ich życie pokazał nam, że mądrość i dojrzałość nie zależą od wieku, ale od współpracy z Bożą łaską. Miarą świętości jest bowiem miłość - zaznaczył bp warszawsko-praski. Dodał także, że św. Gabriel był osobą pełną radości życia i nadziei.

Sanktuarium św. Gabriela w Isoli del Gran Sasso d’Italia jest najlepszym dowodem, że przykład życia, jaki pozostawił, wciąż jest inspiracją dla młodych ludzi. - Wielu z nich pielgrzymuje do tego miejsca prosząc o zdrowie, o lepsze życie, i są wysłuchiwani. Dowodem tego są bardzo liczne listy dziękczynne i wota, które można tam obejrzeć. Stąd też idea, by tu, na tym młodym osiedlu rozbudowującej się Białołęki, stworzyć kościół pod wezwaniem św. Gabriela, aby młodzi ludzie mieli miejsce, gdzie będą mogli przyjechać i prosić młodych świętych o pomoc i wstawiennictwo - powiedział abp Hoser, wrażając nadzieję że także to miejsce będzie sanktuarium.

Kościół św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i młodych świętych będzie zbudowany na planie krzyża, a swoją architekturą będzie nawiązywał do stylu gotyckiego. Będą w nim dwie boczne kaplice - jedna z adoracją Najświętszego Sakramentu, druga przeznaczona na spowiedź. Zgodnie z planem, budowa nowej świątyni ma zakończyć się za dwa lata.

Od października mają ruszyć już specjalne spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży zwane "Domkiem Młodych". - Obok teorii będzie można także nauczyć się praktycznych rzeczy, takich jak rozpalanie ogniska czy pierwsza pomoc. W planach są także warsztaty elektrotechniczne, plastyczne oraz matematyczne - poinformował proboszcz parafii ks. Przemysław Śliwiński.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama