Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wieczny odpoczynek...

Kuria warszawsko-praska zawiadamia o śmierci ks. kan. Stanisława Jerzego Wawrzyniaka.

"W nocy z 22 na 23 września 2014 roku, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł w Domu Księży Emerytów w Otwocku, w wieku 61 lat, w 37. roku kapłaństwa, śp. ks. kan. Stanisław Jerzy Wawrzyniak" - informuje Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Ks. Wawrzyniak pochodził z parafii NMP Królowej Polski w Czeremsze w diecezji drohiczyńskiej. Wyświęcony na kapłana przez kard. Stefana Wyszyńskiego w 1978 r., posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafiach: św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku (diec. łowicka), MB Częstochowskiej w Wołominie, św. Wawrzyńca w Warszawie na Woli, św. Wincentego à Paulo w Warszawie na Targówku oraz Najczystszego Serca Maryi w Warszawie przy pl. Szembeka. W latach 1992-2006 był proboszczem parafii św.św. Ap. Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie wspólnie z parafianami zbudował kościół i plebanię. w 2003 roku został odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu. Od 19 czerwca 2006 do 24 czerwca 2010 roku pełnił funkcję proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Celestynowie.

Ze względu na stan zdrowia został w czerwcu 2010 roku przeniesiony do Domu Księży Emerytów w Otwocku. Do końca życia aktywnie włączał się w pomoc duszpasterską w parafii MB Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we czwartek 25 września o godz. 10 w parafii MB Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka. Przewodniczył jej będzie abp Henryk Hoser SAC. Ciało zmarłego zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu w miejscowości Czeremcha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama