Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmień miasto klikaniem

"Otwarta Warszawa" to innowacyjny program, który wyłapuje najlepsze pomysły mieszkańców na poprawę życia stolicy.

- Każdy z nas zna dobrze swoją dzielnicę i wie, co można w niej zmienić. My, mieszkańcy Warszawy, często mamy świetne pomysły warte wprowadzenia w życie. Otwartawarszawa.pl to miejsce, gdzie możemy znaleźć najlepsze rozwiązania i dzielić się nimi wśród znajomych. Jak? Wejdź na stronę, zapoznaj się pytaniami, dodaj swoją odpowiedź, dziel się pomysłami z innymi. Twórz tożsamość Warszawy, zmieniając swoje otoczenie na lepsze – zachęcają inicjatorzy projektu.

Projekt wystartował w połowie czerwca i potrwa do końca 2014 r. Działania są prowadzone w czterech kategoriach: przestrzeń, wehikuł czasu, kultura i rekreacja oraz tożsamość i nowa narracja. Każda z tych kategorii składa się dwóch etapów. W pierwszym zgłaszamy nowatorskie pomysły, a w drugim konkretne rozwiązania dla tych pomysłów.

Każda z kategorii dyskutowana jest przez 45 dni. Żeby wziąć udział w akcji, trzeba wejść na stronę www.otwartawarszawa.pl i zarejestrować się. Później odpowiedzieć na pytania, m.in.: „Co i jak warto usprawnić pod kątem transportu w Twojej okolicy? Jak chciałbyś /chciałabyś zapłacić za bilety, miejskie, parkometry, wypożyczalnie rowerów i inne? Jak zachęcić mieszkańców do szanowania czystości zielenie miejskiej?”. Można także zgłaszać swoje pomysły.

Dzięki współpracy z ratuszem zgłaszane pomysły będą przekazywane do samorządu, a najlepsze rozwiązania zostaną wdrożone. Organizatorem akcji są platforma crowdsourcingowa (czyli zbierająca pomysły wewnątrz firmy, organizacji czy miasta dla dobra i rozwoju tych grup) – „MillionYou” oraz władze Warszawy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama