Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ona jest spełniona

Ilona Tarasiuk mówi o sobie: żona spełniona. Sekretem swojego małżeńskiego szczęścia chce podzielić się także z warszawiankami. 18 października przy parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu poprowadzi autorskie warsztaty dla żon.

- Wiele kobiet narzeka na swoich mężów, obwiniając ich za nieudany związek. A ja im na to: przemianę swojego małżeństwa zacznijcie od siebie - mówi Ilona Tarasiuk, szczęśliwa żona Kuby, mama dwójki dzieci, a zawodowo menadżer projektów, mediator i coach. I dodaje, że początki jej małżeństwa wcale nie były usłane różami.

- Gdy zaczęłam być żoną Kuby, moje myśli i wysiłki głównie koncentrowały się na tym, jak stworzyć udane, szczęśliwe małżeństwo. Mimo imponującej wiedzy na ten temat dość często dopadało mnie rozczarowanie, frustracja, a nawet gwałtowne napady złości. Przełom nastąpił wówczas, gdy zamiast doszukiwać się "zagrożeń” dla naszego cudownego związku, zaczęłam poznawać samą siebie, pytając: "dlaczego tak reaguję?", "dokąd zmierzam", "jaka chcę być" - wspomina.

Swoim doświadczeniem dzieli się na blogu, a od dwóch lat prowadzi w różnych miejscach w Polsce także autorskie warsztaty „Żona spełniona, czyli przemiana twojego małżeństwa zaczyna się od ciebie”, w których wzięło udział ponad 300 kobiet. 18 października podzieli się swoim doświadczeniem także z mieszkankami Warszawy.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do godz. 16. Prowadzone będą w domu parafialnym przy parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu. W programie pięć bloków tematycznych połączonych z pracą indywidualną.

- Każda uczestniczka będzie miała okazję zajrzeć w głąb własnej duszy i przyjrzeć się m.in. swoim rozczarowaniom, marzeniom i pragnieniom, a także zarządzaniu czasem, małżeńskim i osobistym priorytetom. Zastanowimy się także nad dylematami współczesnej kobiety oraz relacjami z teściową. Będzie również mowa o tym, czego mężczyzna potrzebuje w związku. Na koniec każda z żon dostanie pracę domową - wyjaśnia autorka warsztatów, która od sześciu lat prowadzi także grupy SOS dla kobiet borykających się z trudnościami w relacjach małżeńskich i rodzinnych.

I dodaje: - Mam świadomość, że dla wielu kobiet warsztaty będą dopiero początkiem drogi.

Zapisy należy kierować na adres: zona.spelniona@gmail.com, koszt udziału w warsztatach 80 zł (w razie trudności finansowych należy skontaktować się z organizatorami).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast