Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowe żłobki

Trzy żłobki na Białołęce, po jednym w Rembertowie i na Woli, adaptacja budynku na żłobek na Pradze Południe i modernizacja istniejącego w Wawrze. W Warszawie kosztem 35 mln zł przybędzie 850 miejsc dla maluchów.

Do Wieloletniej Prognozy Finansowej, w ramach rozwoju sieci żłobków, radni wpisali budowę 5 żłobków: trzech na Białołęce, po jednym w Rembertowie i na Woli. Zdecydowali także o adaptacji budynku na żłobek na Pradze Południe i modernizacji żłobka w Wawrze. Dzięki temu w stolicy przybędzie 850 miejsc nakładem 35 mln zł. Inwestycje przewidziane są na lata 2015–2017.

W ramach Programu Rozwoju Edukacji, po akceptacji radnych Warszawy, uruchomione zostaną też kolejne zadania inwestycyjne – budowa gimnazjum na Kępie Tarchomińskiej na Białołęce za 20 mln zł, które powstanie do 2019 r., oraz przebudowa budynku na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych 102 (kwota 3 mln zł, lata realizacji 2015–2016).

Do 2022 r. Warszawa przeznaczy na rozwój edukacji 1,7 mld zł. Chodzi przede wszystkim o inwestycje i modernizacje w dzielnicach, które rozwijają się najszybciej. Dzięki budowie oraz modernizacji żłobków, przedszkoli i szkół powstanie co najmniej 3 tys. miejsc „żłobkowych” dla dzieci poniżej trzeciego roku życia oraz 4,5 tys. dla przedszkolaków.

– Plany obejmują także inwestycje w rozwój oferty edukacyjnej: nowoczesne szkolnictwo zawodowe, cyfryzację procesu nauczania, innowacyjne programy nauczania – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy – Jest to kontynuacja działań rozpoczętych w 2007 roku. Stolica inwestuje w edukację – średnio 1/5 budżetu miasta jest przeznaczana na wydatki oświatowe.

W latach 2007–2013 miasto przeznaczyło 2,8 mld zł (w tym środki europejskie – 313 mln zł) na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Za tę kwotę zmodernizowano 379 szkół i 111 przedszkoli oraz wybudowano 7 szkół i przedszkoli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama