Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie bój się nawrócenia

- Ewangelizacja nie jest dodatkiem do naszego codziennego chrześcijańskiego życia. Nie ukrywajmy się za programami i strukturami, łudząc się, że wypełniliśmy nasz obowiązek. Być chrześcijaninem to wychodzić do innych z miłością - mówił ks. dr Peter Hocken podczas "Konferencji wiary" w Warszawie.

- Skutkiem prawdziwego nawrócenia jest pełna integracja w naszym życiu, tak że wszystkie nasze myśli, nasze pragnienia, wszystkie nasze emocje są coraz bardziej przeniknięte łaską Jezusa Chrystusa i poddane służbie Jego misji - mówił ceniony teolog, wykładowca i specjalista od historii odnowy Kościoła - ks. Peter Hocken, gość pierwszej z cyklu "Konferencji Wiary".

- Potrzebne jest nam uświadomienie, na jakim etapie jest nasza dojrzałość w wierze. Czy potrafimy otwarcie dzielić się z innymi Ewangelią, czy jesteśmy dość odważni w swoim miejscu pracy, by mówić o Bogu? - pyta współorganizujący "Konferencje Wiary" ks. Antoni Wita, orionista.

- Podczas "Konferencji Wiary" będziemy zapraszać mówców ze świata wiary - gości wielkich sercem, duszą i zaangażowaniem w dzieło nowej ewangelizacji i jedności Kościoła. Będziemy organizować konferencje co 2-3 miesiące i. czerpać od naszych głównych mówców i panelistów inspirację do życia w wierze. Potwierdzonymi gośćmi przyszłych edycji będą m.in. Ralph Martin, Charles Whitehead, ks. Michael White oraz Ulf Ekman - zapowiada Jacek Weigl, lider Wspólnoty Chefsiba.

Głównymi tematami konferencji głoszonych zarówno przez osoby duchowne, jak i świeckie będą: odnowa w Kościele katolickim w duchu Soboru i nauczania papieża Franciszka, rola Ducha Świętego w życiu Kościoła oraz każdego wierzącego, charyzmaty Ducha Świętego oraz przywództwo - cechy lidera w Kościele.

Ks. dr Peter Hocken poświęcił swój wykład nawróceniu misyjnemu w świetle adhortacji apostolskiej papieża Franciszka "Evangelii gaudium".

- Papież wprost pokazuje nam, że ewangelizacja jest nieodłącznie wpisana w naturę chrześcijanina. Być chrześcijaninem oznacza wychodzić do innych z miłością. Możemy lubić ukrywać się za programami i strukturami, myśląc, że wypełniliśmy nasz obowiązek, ale tylko osoby prawdziwie nawrócone mogą głosić przesłanie dotykające słuchaczy. Tylko osoby kochające Pana mogą wzbudzić w sercach słuchaczy miłość do Pana. Jedynie przesłanie śmierci i zmartwychwstania prowadzi słuchających do śmierci i nowego życia - mówił ks. dr Peter Hocken.

Podczas konferencji, która miała miejsce w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, odbyły się również dwa panele dyskusyjne.

Cykl "Konferencje Wiary" odbywa się przy wsparciu kard. Kazimierza Nycza, kard. Stanisława Dziwisza i bp. Grzegorza Rysia.

Gościem następnego spotkania z cyklu "Konferencji Wiary" będzie 22 listopada Ralph Martin, lider Odnowy w Kościele katolickim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama