Nowy numer 2/2021 Archiwum

Koronka na ulicach Warszawy

28 września o godz. 15 na ulice stolicy wyszli czciciele Miłosierdzia Bożego, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach międzynarodowej akcji modlitewnej.

Na pl. Piłsudskiego przy krzyżu papieskim zebrało się ok. 25 osób. Modliły się o pokój na świecie i za Synod Biskupów poświęcony rodzinie. Dołączano też indywidualne intencje. - Dziękuję, że przyszliście dzisiaj i do zobaczenia za rok – zakończyła Barbara Lahoda, prowadząca spotkanie modlitewne.

Oprócz pl. Piłsudskiego warszawianie odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego m.in. przy kapliczce u zbiegu ul. Racławickiej i Żwirki i Wigury, przy kościele przy skrzyżowaniu ul. Bema i Kasprzaka, na rondzie Ligi Jazdy Morskiej i Rzecznej, przy kościele przy ul. Modzelewskiego 98, przy zbiegu ul. Rzymowskiego i Gotarda, Rzymowskiego i al. Wilanowskiej, al. Lotników i Modzelewskiego, na skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego i Traktu Lubelskiego, na parkingu przy rondzie przy ul. Walcowniczej  w Falenicy oraz przy zbiegu ul. AK i Pierwszego Pułku w Wesołej.

Pierwsza Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast odbyła się 28 września 2008 r., w dniu beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Siostry Faustyny. Miała miejsce w Łodzi, mieście, którego patronką jest sekretarka Bożego Miłosierdzia. Zespół organizujący akcję przyjął nazwę Iskra Bożego Miłosierdzia. Tworzą go osoby z  Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wraz z jezuitą o. Remigiuszem Recławem.

Akcja ma charakter międzynarodowy. W tym roku modlono się w Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, we Francji i na Haiti, w Hiszpanii, Islandii, Kanadzie, Niemczech, RPA,USA, Szwecji, na Ukrainie, we Włoszech i w Polsce. Również papież Franciszek błogosławił dziełu i łączył się w modlitwie ze wszystkimi odmawiającymi Koronkę na ulicach. W tym roku szczególnie polecano Bogu prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i Ukrainę.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama