Nowy numer 4/2021 Archiwum

Rodzina ma głos

Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna przed wyborami samorządowymi. Organizatorzy - Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz organizacje i środowiska lokalne z ponad 120 miast - będą zachęcali do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i dokonania świadomego wyboru.

W ramach akcji "Rodzina ma głos" organizatorzy przyznają certyfikaty kandydatów przyjaznych rodzinie. Lokalni pełnomocnicy będą poszukiwać takich ludzi chcących zaangażować się w życie powiatu czy gminy, którzy w działaniu kierują się wartościami określonymi w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

Na samym przyjęciu Dekalogu i nadaniu certyfikatu się nie skończy. Regionalni koordynatorzy akcji będę po wyborach monitorować czy certyfikowany kandydat jest wierny zobowiązaniom i rzeczywiście działa dla dobra rodziny.

Dekalog Samorządowca Przyjaznego Rodzinie to ogólne zasady mówiące m.in. o tym, że taki kandydat zobowiązuje się do pełnego zaangażowania w pracę na rzecz wspólnoty, która powierzyła mu mandat; kierowania się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z kultury zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie narodu; wspierania małżeństwa (związku kobiety i mężczyzny) oraz rodziny jako naturalnego środowiska wychowywania dzieci czy też wspierania nauczycieli i wychowawców w promowaniu naturalnych wzorców życia rodzinnego oraz ochronie dzieci i młodzieży przed deprawacją.

Rodzina ma głos! - spot wideo
Rodzina ma głos!
"Rodzinę łączą ze społeczeństwem żywotne i organiczne więzi, stanowi ona bowiem jego podstawę i stale je zasila poprzez swe zadanie służenia życiu: w rodzinie przecież rodzą się obywatele i w niej znajdują pierwszą szkołę tych cnót społecznych, które stanowią o życiu i rozwoju samego społeczeństwa. W ten sposób na mocy swej natury i powołania, daleka od zamknięcia się w sobie, rodzina otwiera się na inne rodziny i na społeczeństwo, podejmując swoje zadania społeczne" - napisał w adhortacji św. Jana Paweł II.

- To najlepsza definicja, jaką znam, opisująca tę misję rodziny, do której odwołujemy się w naszej akcji - podkreślił Ireneusz Jabłoński z rady programowej Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Przyczyny zaangażowania się Centrum w taką akcję tłumaczył szef instytucji Jacek Sapa. - Samorząd może realnie wspierać i promować wartości, które są dla nas ważne. To on odpowiada za bezpieczeństwo, edukację, kulturę czy politykę społeczną. Tylko od nas i naszego głosu w listopadowych wyborach zależy, jak będzie nam się żyło w naszych miejscowościach i dzielnicach. Wystarczy świadomie wybrać odpowiednie osoby - mówił Jacek Sapa.

Więcej informacji o akcji, a także szczegóły dotyczące certyfikatów i dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie można znaleźć na stronie www.rodzinamaglos.pl.

Ambasadorami "Rodzina ma głos" są znani artyści: Natalia Niemen, Jerzy Zelnik i Krzysztof Krawczyk.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama