GN 48/2020 Archiwum

PiS układa listy

Dotychczasowi radni, wśród nich m.in. przedstawiciel władz NSZZ "Solidarność", asystent prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a także działacze społeczni znaleźli się na listach PiS do Rady Warszawy - wynika z informacji PAP przekazanych przez polityków tej partii.

W okręgu obejmującym Śródmieście i Ochotę "jedynką" jest Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący regionu Mazowsze NSZZ "S" i obecny stołeczny radny. Drugi na liście jest Tomasz Szlązak z Polski Razem Jarosława Gowina.

W okręgu obejmującego Pragę Południe liderem jest dotychczasowy radny Warszawy, rzecznik warszawskiego PiS Jarosław Krajewski, za nim znalazł się Oskar Hejka, działacz społeczny zajmujący się m.in. prawami spółdzielców.

Na Mokotowie listę otworzy Jacek Cieślikowski, wieloletni asystent Jarosława Kaczyńskiego, a także radny. "Dwójka" przypadła Jarosławie Maćkowiak, byłej wiceburmistrz Mokotowa, stołecznej radnej.

W okręgu, w skład którego wchodzi Wola liderem jest Paweł Terlecki, prawnik, były radny Warszawy, "Dwójkę" ma Krzysztof Kwapiszewski działacz na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na Bielanach i Żoliborzu na czele listy PiS postawiło Dariusza Figurę, przewodniczącego komisji ochrony środowiska w Radzie Warszawy; na drugim miejscu jest Edmund Świderski, szef bielańskiego komitetu PiS.

Z okręgu Białołęka - Praga Północ jako "jedynka" wystartuje Zbigniew Cierpisz - lekarz i stołeczny radny, "dwójkę" ma Paweł Lisiecki radny Pragi Północ.

W okręgu obejmującym Targówek, Rembertów, Wawer i Wesołą liderem jest Andrzej Melak, radny, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Druga na liście jest Alicja Żebrowska, warszawska radna.

W okręgu, w skład którego wchodzą Ursynów i Wilanów "jedynką" jest Wojciech Zabłocki, ursynowski radny, "dwójką" była wilanowska radna PO Ewa Szmalcerz.

Liderem okręgu obejmującego dzielnicę Bemowo, Ursus i Włochy jest Olga Johann, wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. Drugi jest stołeczny radny Michał Grodzki.

W dzielnicach, zgodnie z wiedzą informatorów PAP, wystartują m.in. Artur Wosztyl - 10 kwietnia pilotował Jaka-40, który wylądował w Smoleńsku przed katastrofą TU 154M (kandydat do rady dzielnicy Rembertów) oraz Filip Frąckowiak, syn piosenkarki Haliny Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci płk Ryszarda Kuklińskiego (Ochota).

Oficjalnie stołeczne listy będą zaprezentowane 4 października na Politechnice Warszawskiej podczas konwencji samorządowej PiS. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama