Nowy numer 8/2019 Archiwum

Sasin dla Warszawy: bezpłatne bilety...

... i gabinety dentystyczne w każdej szkole, a także budowa Warszawskiego Parku Technologicznego - to elementy programu Jacka Sasina, kandydata PiS na prezydenta stolicy.

Jacek Sasin ogłosił swój program wyborczy podczas sobotniej konwencji PiS. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy pod hasłem: "Warto być warszawiakiem”. - PiS chce czerpać z dziedzictwa byłego prezydenta Polski i stolicy Lecha Kaczyńskiego - zaznaczył. I dodał, że potrzebna jest kontynuacja tego dzieła, gdyż dokonania obecnej prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) przy dokonaniach Lecha Kaczyńskiego to, w opinii Sasina, "przykład zaskakującego braku ambicji”.

Według niego ekipa Gronkiewicz-Waltz odbiera miasto warszawiakom, którzy są dla niej ważni jedynie "jako źródło dochodów”. W tym kontekście mówił o podwyżkach opłat za wodę, cen biletów, podatków od nieruchomości, czynszów za mieszkania komunalne.

Przedstawiając swój program wyborczy, Sasin zapowiedział wprowadzenie bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla mieszkańców Warszawy płacących w stolicy podatki, stworzenie tańszej administracji i dostosowanie pracy urzędów do godzin pracy warszawiaków. Zapowiadał również m.in. budowę Warszawskiego Parku Technologicznego, stworzenie w każdej warszawskiej szkole gabinetu dentystycznego, budowę specjalnej strefy ekonomicznej, program inkubatorów przedsiębiorczości.

Kandydat PiS zapowiedział też przywrócenie bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych i pomoc przy zamianie prawa użytkowania wieczystego na własność, rewitalizację zaniedbanych obszarów - szczególnie warszawskiej Pragi, rewitalizację placów i terenów zielonych.

Zadeklarował ponadto m.in. "zaprzestanie wyprzedaży majątku miasta”, poprawę zarządzania mieniem komunalnym, a także konsultacje społeczne - regularne spotkania prezydenta miasta z mieszkańcami.

Z kolei szef warszawskich struktur PiS i wiceprezes partii Mariusz Kamiński mówił o celu PiS w wyborach samorządowych. - Nie idziemy po władzę dla władzy, ale żeby rozwiązywać problemy zwykłych mieszkańców - przekonywał.

Czytaj także: 10 priorytetów Hanny Gronkiewicz-Waltz dla Warszawy  >>

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • urek45
  06.10.2014 00:52
  to świetny pomysł! przez Gronkiewicz bilety sporo podrożały i bez zniżki studenckiej jest ciężko, bo karta miejska na miesiąc kosztuje teraz 98, a nie jak wcześniej połowe taniej. To dobry człowiek, zna się na rzeczy i zdecydowanie Warszawie potrzebny taki prezydent!:)
  doceń 0
 • xioncpb
  07.10.2014 11:08
  A ja się nie cieszę.
  Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatne", bo za rozdawnictwo jednym zapłacą drudzy.

  Pan Sasin (i cały PiS w ogóle) powinien zrozumieć, że dla wiarygodności obietnic należy przedstawiać źródło ich finansowania, czego nie rozumie i nie umie obecna premierka-obiecywaczka.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL