Nowy numer 47/2019 Archiwum

Zaczęła się licytacja

Zabawne jest, jak politycy chcą nas kupić. Smutne - jak często im się to udaje. Zapowiedź darmowej komunikacji jest tak samo realna, jak to, że w Warszawie znikną korki.

Konwencje wyborcze mają to do siebie, że rozwiązują nie tylko języki kandydatów, ale też worki z prezentami, którymi ci obdzielają chętnie i nie licząc się z kosztami. Zapowiedź darmowej komunikacji w Warszawie złożona przez Jacka Sasina jest kusząca, ale chyba słabo realna. Owszem, miasto (to znaczy my wszyscy) dopłaca do większości kosztów przejazdów swoich mieszkańców, ale między bajki trzeba chyba włożyć zapewnienie, że może zapłacić całość. Lekko licząc, brakuje na to ok. 800 milionów złotych rocznie.

Hanna Gronkiewicz-Waltz również sporo obiecuje. Niektóre zapowiedzi urzędującej prezydent Warszawy przeterminowały się już dwukrotnie, jak na przykład budowa Szpitala Południowego. Czy to oznacza jednak, że mamy przyzwyczaić się do obiecanek-cacanek?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama