Nowy numer 42/2018 Archiwum

Świętość - wezwanie Jana Pawła II

Czternasty Dzień Papieski. W programie były gry i zabawy dla całej rodziny. A na koniec, wielki koncert na Ursynowie.

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa "Świętymi bądźcie". Wydarzenie to jest organizowane przez powołaną przez episkopat Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jej zadaniem jest budowa żywego pomnika papieża Jana Pawła II.  

Przy parafii św. Andrzeja Boboli na Mokotowie stypendyści przygotowali miasteczko rodzinne. Na najmłodszych czekały gry i zabawy, gigantyczne bańki mydlane i malowanie twarzy. Wdzięczni stypendyści nie tylko zbierali środki na dalszą działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ale dziękowali też za dotychczasową pomoc, częstując ludzi różnego rodzaju słodkimi wypiekami i cukierkami "krówkami".

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprosili też Warszawiaków do Bazyliki św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Po Mszy św. o godz. 10.30 stypendyści razem z rodzinami i wszystkimi chętnymi przemaszerowali na Plac Piłsudskiego, przed krzyż papieski. Tam modlono się za polskie rodziny.

Malowanie twarzy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza ze strony dziewczynek   Malowanie twarzy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza ze strony dziewczynek Mariusz Majewski /Foto Gość Ukoronowaniem czternastego Dnia Papieskiego i wręczenia nagród TOTUS 2014, której uroczysta gala odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim był koncert papieski „Apel Modlitewny Miasta Warszawy z Ojcem Świętym", przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Repertuar złożony z ulubionych pieśni Papieża Polaka zaśpiewali Irena Santor, Alicja Majewska, Anna Wyszkoni, Olga Szomańska, Natalia Niemen, Zbigniew Wodecki, Paweł Kukiz i Mietek Szcześniak.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy