Nowy numer 49/2018 Archiwum

Katechezy warszawskie

Rusza cykl spotkań w kościele św. Anny, prezentujących nauczanie Kościoła. Pierwszych sześć poświęconych będzie sumieniu.

- Dzieci i młodzież mają dostęp do katechezy, studenci uczestniczą w duszpasterstwach akademickich. W praktyce zatem katechezy pozbawieni są ci, którzy bardzo jej potrzebują - to znaczy dorośli. Codzienne życie dostarcza im wielu pytań, wątpliwości i pragnienia pogłębienia własnej wiedzy religijnej i wiary - mówi kard. Kazimierz Nycz, który zainicjował cykl spotkań w kościele św. Anny, prezentujących nauczanie Kościoła.

Katechezy będą miały charakter sezonowy: jesień-wiosna. Sześć tegorocznych jesiennych katechez będzie poświęconych tematowi sumienia. Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 października. Cykl jesienny potrwa do 27 listopada. Głoszący katechezy zadbają o przystępny język, tak aby sprawy wiary były przekazane w sposób zrozumiały dla szerokiego grona słuchaczy. W zamierzeniu organizatorów, katechezy mają być pozytywnym przekazem wiary. Mogą być odpowiedzią na ważne pytania, z którymi zmaga się dziś człowiek. Każdą katechezę przeprowadzi inny duchowny, zgodnie ze swoją specjalnością.

Katechezy będą rozpoczynały się o 19.30. Najpierw odbędzie się konferencja, po niej pogłębienie tematu w ramach rozmowy kilku zaproszonych osób. Całość będzie transmitowało Radio Plus. Podczas drugiej części będzie możliwość zadawania pytań bezpośrednio oraz - dla słuchaczy w radio bądź w internecie - poprzez portale społecznościowe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy