Nowy numer 38/2022 Archiwum

Zdjęcia i aniołki

15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. odprawiona zostanie w kościele św. Jakuba, a w piątek - w kościele św. Dominika, przy którym działa duszpasterstwo dla rodziców po stracie dziecka.

Inicjatorem Dnia Dziecka Utraconego byli rodzice, którzy doświadczyli śmierci swoich dzieci. Z tej okazji organizowane są spotkania osieroconych rodziców, imprezy, wystawy, pokazy filmowe. Spotkania mają charakter zarówno świecki, jak i religijny. Jeden z punktów kontaktowych dla tych osób to serwis internetowy dla rodziców po stracie www.dlaczego.org.pl.

W Warszawie spotkania osób po stracie dziecka odbywają się od 4 lat w kościele dominikanów na Służewcu (ul. Dominikańska 2). Grupą opiekuje się o. Stanisław Górski OP. Do czerwca w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 17.30 w salce przyklasztornej (wejście przy furcie) odprawiana jest Msza św. w intencji rodziców i ich dzieci. 15 października, z okazji Dnia Dziecka Utraconego, odbędą się spotkanie i modlitwa w kościele pw. św. Jakuba Ap. przy pl. Narutowicza w intencji dzieci utraconych i ich rodziców. O godz.17 odprawiona zostanie Eucharystia, potem odmówiony zostanie Różaniec. Dzień Dziecka Utraconego organizują Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej i Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców odprawiona zostanie również w piątek 17 października o godz. 19.30 w kościele św. Dominika na warszawskim Służewie (ul. Dominikańska 2). Podczas Mszy w modlitwie powszechnej zmarłe dzieci będą imiennie wyczytywane. Ich imiona i nazwiska można przesyłać na adres: ddu.warszawa@gmail.com do piątku 17 października do godz. 12. Przed ołtarzem będą przygotowane świece (światełka pamięci) i miejsce na ustawienie przyniesionych fotografii lub przedmiotów symbolizujących dzieci, które zdjęć po sobie nie pozostawiły (mogą to być np. aniołki). Pragnący postawić świecę i zdjęcia zaproszeni są do przyjścia kilka minut przed rozpoczęciem Eucharystii. Po Mszy św. odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie działającej przy klasztorze dominikanów na Służewie grupy wsparcia rodziców po stracie dziecka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy