Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rodzina jest ważna, będziemy o nią walczyć

Przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców "Warszawa dla Rodziny" poinformowali, że zarejestrowali swoje listy w Warszawie oraz że wystawią kandydata na prezydenta stolicy - Mariusza Dzierżawskiego.

- Chcieliśmy zakomunikować wszystkim, że udało nam się zarejestrować listy we wszystkich 9 okręgach wyborczych w stolicy, co daje nam możliwość zgłoszenia kandydata na prezydenta Warszawy - powiedział na konferencji prasowej pod warszawskim ratuszem startujący z pierwszego miejsca komitetu na Woli działacz Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Przypomniał on, że hasło komitetu brzmi: "Obronić rodzinę, przywrócić wartości". Poinformował, że kandydatem komitetu na prezydenta będzie założyciel Fundacji "Pro – Prawo do życia" Mariusz Dzierżawski.

- Jesteśmy ludźmi z rozmaitych środowisk. To, co nas łączy, to pozytywny stosunek do rodziny - mówił M. Dzierżawski. Jak dodał, "ten pozytywny stosunek" jest tym, co różni komitet "od rządzących i krajem, i Warszawą".

- Od kilku lat obserwujemy agresję przeciw rodzinie; w Warszawie mamy do czynienia z promocją agresywnej ideologii gender i homoseksualnej, krótko mówiąc - z promocją zboczeń. Chcemy się temu przeciwstawić i powiedzieć, że dla nas rodzina jest ważna i będziemy o nią walczyć. Chodzi nam o to, by Warszawa była dla rodziny - podkreślił M. Dzierżawski.

Kandydat na prezydenta stolicy przedstawił "jedynki" komitetu w dzielnicach. Wystąpili oni na tle plakatu przedstawiającego z jednej strony prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, a z drugiej - zdjęcie zmasakrowanego płodu. Podpis pod plakatem głosił: "Głosujesz na Hannę Gronkiewicz-Waltz - wspierasz aborterów".

Według M. Dzierżawskiego, ma to przypominać, że H. Gronkiewicz Waltz wyrzuciła prof. Bogdana Chazana, "który bronił praw nienarodzonych dzieci", ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny. Przypomniał, że prof. Chazan wspiera komitet i jego kandydaturę na prezydenta miasta.

Z list komitetu "Warszawa dla Rodziny" będą startować m.in.: Jacek Januszewski, pełnomocnik wyborczy KWW - na Bielanach; Tomasz Pióro z Unii Polityki Realnej - w Śródmieściu; Krzysztof Bąkowski - w Wawrze; Mariusz Patey - na Pradze-Południe; Konrad Osmycki - na Mokotowie; Anna Pietraszek z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy - na Pradze-Północ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama