Nowy numer 49/2018 Archiwum

Prof. Chazan z pacjentkami przed ratuszem

- To paradoks. Zwolniła mnie prezydent Warszawy, ale w sądzie pracy będą się tłumaczyć z tego moi koledzy ze szpitala św. Rodziny. W grudniu będzie konkurs na nowego dyrektora, ale moja sprawa rozstrzygnie się dopiero w marcu - ujawnił prof. Bogdan Chazan przed warszawskim ratuszem.

To już czwarta pikieta pacjentek prof. Bogdana Chazana w jego obronie przed warszawskim ratuszem. Nie mogąc pogodzić się ze zwolnieniem z pracy wybitnego ginekologa-położnika, który powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania aborcji w Szpitalu św. Rodziny przy ul. Madalińskiego, kobiety z dziećmi urodzonymi w tym szpitalu, złożyły petycję do prezydent Warszawy o przywrócenie lekarza na funkcję dyrektora placówki.

Przed ratuszem rozstawiono wielki banner z wizerunkiem prezydent Warszawy zestawionym z zabitym w wyniku aborcji dzieckiem. "Głosując na HGW, popierasz aborterów" - widniał podpis.

Na protest przybył także prof. Bogdan Chazan.

- Dziękuję za każdy przejaw solidarności ze środowiskami pro-life. Dziękuję za wyrazy poparcia, skierowane do mnie. Życzę wszystkim mamom i ich dzieciom zdrowia - mówił lekarz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy