Nowy numer 42/2018 Archiwum

Zwiastuny jesieni

Chryzantemy w różnych odcieniach żółci oraz różu w towarzystwie srebrzystych mrozów ozdabiają niektóre śródmiejskie ulice i place.

Taką jesienną dekorację, do wykonania której użyto dwóch tysięcy roślin można oglądać między innymi na Rynku Nowego Miasta, ulicach Sienkiewicza i Matejki w sąsiedztwie Filharmonii Narodowej czy na ul. Tokarzewskiego – Karaszewicza w pobliżu pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Rośliny zwiastujące jesień na ulicach Warszawy to głównie chryzantemy w różnych odcieniach, zwane również złocieniami, mrozy i kolorowe odmiany kapusty ozdobnej. 

W tym roku na terenach będących w administrowaniu Zarządu Terenów Publicznych, czyli w obszarze Śródmieścia, powstaną kompozycje z prawie  11 tysięcy roślin.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy