Nowy numer 47/2020 Archiwum

Szkoła szczęśliwych żon

- Często myślimy, że byłybyśmy szczęśliwymi żonami, gdyby mąż był inny niż jest, gdyśmy mieszkali bez teściów, gdybyśmy inaczej wyglądały czy pochodziły z innej rodziny. A to nie tędy droga. Szczęście każdej kobiety zależy od niej samej - mówiła Ilona Tarasiuk w trakcie warsztatów na Bielanach.

Jak zrozumieć najgłębsze pragnienia mężczyzny? Jak reagować na zranienia? Jak zachować kochające serce? Jak sobie radzić z teściową?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznawały 18 i 19 października kobiety uczestniczące w warsztacie „Żona spełniona, czyli przemianę swojego małżeństwa zacznij od siebie”, zorganizowanym przy parafii św. Jana Kantego.

- Często myślimy, że byłybyśmy szczęśliwymi żonami, gdyby mąż był inny niż jest, gdyśmy mieszkali bez teściów, gdybyśmy inaczej wyglądały czy pochodziły z innej rodziny. A to nie tędy droga. Warto postawić na proaktywność. Szczęście każdej kobiety zależy od niej samej - mówiła z uśmiechem i entuzjazmem prowadząca warsztaty Ilona Tarasiuk, menadżer projektów, mediator i coach, a prywatnie żona i mama.

Przekonywała, że brak jakichkolwiek działań naprawczych, to najgorsze co może się przydarzyć małżeństwu w kryzysie.

- Zmiana zachowania żony prowadzi do zmian w postępowaniu męża i daje nową jakość związku. Każda żona może być najlepszą książką dla męża. To z niej będzie się uczył, jak właściwie postępować w małżeństwie - przekonywała. Zachęcała do dbania o mężów.

- On jest jak ogródek. Jeśli chcemy, by ogródek dobrze wyglądał, musimy o niego dbać: podlewać, nawozić, plewić. Podobnie jest w przypadku mężczyzn. Przykre słowa usłyszane od żony nie pozwalają mu rozkwitnąć - wyjaśniała.

Zachęcała do ustalenia własnych życiowych priorytetów, określenia działań je zapewniających i refleksji nad ich realizacją. Spotkanie obfitowało w przykłady dnia codziennego i ćwiczenia warsztatowe. Niektóre wskazówki z autorskich szkoleń dla kobiet umieszczone są na blogu: www.zona-spelniona.blogspot.com.

Warsztaty zainspirowane spotkaniami prowadzonymi przez Ilonę Tarasiuk, 21 października rozpoczną się przy kościele oo. dominikanów na Służewie. Będzie to kolejna edycja treningu dla mężatek  pt.: „Twórcza kobieta, żona, matka”.

Cykl obejmuje 10 spotkań, po 3 godz. każde. Spotkania prowadzą psychologowie Agnieszka Pisula i Monika Renard-Hasik. Warsztaty są odpłatne. Kosztują 300 zł. W przypadku trudności finansowych jest możliwość rozłożenia płatności na raty lub zapłaty w dogodnym momencie. Szczegóły projektu i dane kontaktowe dostępne są na stronie www.tworczakobieta.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama