Nowy numer 8/2019 Archiwum

Slumsy w stolicy?

To dachy legendarnego Bazaru Różyckiego - miejsce szemranych interesów w PRL, w którym nawet w czasie największego kryzysu, można było się zaopatrzyć we wszystko czego dusza (może raczej ciało?) zapragnie. Dziś lata świetności ma za sobą, w czym upewnia widok z tarasu ukończonego już budynku Muzeum Warszawskiej Pragi. Na otarcie łez: jedna część przyszłej ekspozycji ma być pokazywana w "szczękach" czyli podstawowym miejscu hadlu dobrami wszelkimi w początkach polskiej transformacji ustrojowej.

Ciągnące się niemal po horyzont budki, nakryte niezgrabnie czym popadnie to zapomniany, choć nadal czynny Bazar Różyckiego   Ciągnące się niemal po horyzont budki, nakryte niezgrabnie czym popadnie to zapomniany, choć nadal czynny Bazar Różyckiego Tomasz Gołąb /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • PaulinaChaber
    21.10.2014 13:13
    Targowa powinna być wizytówką Pragi, w końcu to główna ulica. Po Muzeum rzeczywiście czas na bazar. To w końcu kawał historii trzeba o niego zadbać pielęgnować, a nie pozwolić by niszczał czy straszył. Im więcej takich inicjatyw tym Praga będzie bardziej kojarzyła się z tym, że jest ważnym elementem historii Warszawy, a nie jakimś "slumsem". Do tego nie można doprowadzić, bo to niesprawiedliwe dla tego miejsca.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL