Nowy numer 3/2019 Archiwum

Caritas organizuje pomoc dla Ukrainy

Ciepłe ubrania, czapki, rękawiczki, buty a także artykuły spożywcze. Do końca października w warszawskich kościołach potrwa zbiórka darów dla Ukrainy.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej wraz z Caritas Archidiecezji Warszawskiej organizują zbiórkę darów rzeczowych dla potrzebujących mieszkańców Ukrainy.

- W związku ze zbliżającą się zimą i trudną sytuacją na Ukrainie chcemy przyjść z pomocą tamtejszej ludności - powiedział dyrektor Caritas diecezji warszawsko-praskiej, ks. Dariusz Marczak.

Przypomniał też, że kilkadziesiąt lat temu także Polacy korzystali z pomocy materialnej wielu narodów.

Najbardziej potrzebne są ciepłe rzeczy, które ochronią przed zimnem - kurtki, swetry, spodnie, czapki, rękawiczki czy buty. W czasie zbiórki przyjmowane będą także artykuły spożywcze z co najmniej sześciomiesięcznym terminem przydatności tj. mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, puszki mięsne, słodycze, kawa, herbata oraz artykuły higieniczne - szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń.

Wszystkie zbierane rzeczy powinny być nowe i mieć na sobie metki. - Po stronie ukraińskiej Służby Celne nie chcą przepuszczać transportów z rzeczami używanymi, stąd ten wymóg - wyjaśnia ks. Marczak. W przeprowadzeniu akcji pomocy mieszkańcom Ukrainy zaangażowany jest także Kościół greckokatolicki.

Dary będą zbierane do końca października w parafiach obydwu diecezji. Informację o możliwości przekazania darów można uzyskać w swojej parafii.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy