Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kazirodztwo wpisane w gender

- Jeśli ktoś akceptuje homoseksualizm, jako coś normalnego i domaga się jego legalizacji, jutro będzie zmuszony do akceptacji kazirodztwa - mówił ks. prof. Dariusz Oko na Uniwersytecie Warszawskim.

Znany z krytyki ideologii gender wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie spotkał się ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego w  Budynku Dawnej Biblioteki UW w ramach cyklu Hyde Park, zorganizowanego przez uczelnianą organizację Młodzi dla Polski.

Tym razem do wygłoszenia prelekcji i dyskusji zaproszono ks. dr. hab. Dariusza Oko. Wcześniej spotkania ze studentami odmówili prof. Magdalena Środa oraz prof. Jan Hartman.

- Dokładnie 21 października, 48 lat temu, swój przełomowy wykład na UW wygłosił prof. Leszek Kołakowski. Szanuję go za to, że z Szawła stał się Pawłem - mówił na początku spotkania.

Za zasadniczy problem naszej egzystencji ks. Dariusz Oko uznał możliwość zniewolenia umysłu. Stwierdził, że jedną z jej form są ideologie, które nie są teoriami wyrażającymi prawdę, ale dążą do osiągnięcia pewnego celu politycznego. Zaznaczył, że są one narzędziem w walce o władzę, a spór z nimi określił jako problem dla nas najbardziej podstawowy.

Zwracając uwagę na „postępowe” poglądy szerzone przez media, prelegent zauważył, że ideologia nie jest solidnie przemyślaną teorią naukową ani filozoficzną, lecz przypadkowym tworem humanistycznym. Ks. Oko dodał, że teorie, które głoszą humaniści, często nie są wynikiem rzetelnych badań naukowych, lecz ich osobowości – także jej zaburzeń.

- W humanistyce można bełkotać, głosić absurdy całe życie i być profesorem od absurdów  - powiedział, podając za przykład wykłady  marksizmu i leninizmu i zdobywanie tytułów naukowych z zagadnień tych ideologii w czasach komunizmu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama