Nowy numer 3/2019 Archiwum

Kazirodztwo wpisane w gender

- Jeśli ktoś akceptuje homoseksualizm, jako coś normalnego i domaga się jego legalizacji, jutro będzie zmuszony do akceptacji kazirodztwa - mówił ks. prof. Dariusz Oko na Uniwersytecie Warszawskim.

Znany z krytyki ideologii gender wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie spotkał się ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego w  Budynku Dawnej Biblioteki UW w ramach cyklu Hyde Park, zorganizowanego przez uczelnianą organizację Młodzi dla Polski.

Tym razem do wygłoszenia prelekcji i dyskusji zaproszono ks. dr. hab. Dariusza Oko. Wcześniej spotkania ze studentami odmówili prof. Magdalena Środa oraz prof. Jan Hartman.

- Dokładnie 21 października, 48 lat temu, swój przełomowy wykład na UW wygłosił prof. Leszek Kołakowski. Szanuję go za to, że z Szawła stał się Pawłem - mówił na początku spotkania.

Za zasadniczy problem naszej egzystencji ks. Dariusz Oko uznał możliwość zniewolenia umysłu. Stwierdził, że jedną z jej form są ideologie, które nie są teoriami wyrażającymi prawdę, ale dążą do osiągnięcia pewnego celu politycznego. Zaznaczył, że są one narzędziem w walce o władzę, a spór z nimi określił jako problem dla nas najbardziej podstawowy.

Zwracając uwagę na „postępowe” poglądy szerzone przez media, prelegent zauważył, że ideologia nie jest solidnie przemyślaną teorią naukową ani filozoficzną, lecz przypadkowym tworem humanistycznym. Ks. Oko dodał, że teorie, które głoszą humaniści, często nie są wynikiem rzetelnych badań naukowych, lecz ich osobowości – także jej zaburzeń.

- W humanistyce można bełkotać, głosić absurdy całe życie i być profesorem od absurdów  - powiedział, podając za przykład wykłady  marksizmu i leninizmu i zdobywanie tytułów naukowych z zagadnień tych ideologii w czasach komunizmu.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy