Nowy numer 3/2019 Archiwum

Uratować groby powstańców

1 i 2 listopada wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego będą prowadzić kwestę na rzecz renowacji mogił powstańczych i miejsc pamięci.

Wolontariuszy Muzeum ze specjalnymi puszkami będzie można spotkać na Wojskowych Powązkach, Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli oraz przed Cmentarzem Bródnowskim. Zbiórkę można również wesprzeć, dokonując wpłat na specjalny numer konta 26 1060 0076 0000 3310 0019 6191 oraz wrzucając pieniądze do skarbon stacjonarnych ustawionych w Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Do końca 2014 roku planujemy wyremontować ponad 60 mogił powstańców warszawskich znajdujących się na cmentarzu Wojskowym na Powązkach, w tym wykonanych zostanie 21 nowych krzyży betonowych otoczonych opaskami wraz z wykonanymi z piaskowca tablicą epitafijną i tablicą ze znakiem Polski Walczącej - mówi Anna Kotonowicz z Muzeum.

Począwszy od 2004 roku MPW organizuje publiczne zbiórki na rzecz renowacji mogił powstańców warszawskich 1944 roku oraz członków Polskiego Państwa Podziemnego i miejsc pamięci Powstania Warszawskiego. Dotychczas udało się zebrać ponad 270 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom wyremontowano blisko 60 zaniedbanych i zniszczonych mogił powstańców warszawskich. Rokrocznie w kwestę zaangażowani są wolontariusze współpracujący z Muzeum Powstania Warszawskiego. W czasie obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego kwestowało ponad 160 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy