Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Metrem przed Bożym Narodzeniem

- 14 grudnia możemy spodziewać się otwarcia II linii metra - zasugerowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Mam nadzieję, że II linią metra będziemy przemieszczać się między Wolą a Pragą na zakupy świąteczne - mówiła w ubiegłym tygodniu Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Teraz w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" wymienia datę 14 grudnia. Według prezydent Warszawy to najwcześniejszy bezpieczny termin otwarcia sześciu stacji centralnego odcinka metra.

Obecnie trwają odbiory prac przy budowie przez podmioty zewnętrzne, czyli m.in. straż pożarną, Urząd Transportu Kolejowego, nadzór budowlany, Państwową Inspekcję Sanitarną. Zgodnie z kontraktem, odbiory wewnętrzne mają się zakończyć najpóźniej 6 listopada.

Kolejnych sześć stacji II linii metra, po trzy na wschód i na zachód od odcinka centralnego, powstanie do 2019 r. Właśnie ruszył przetarg na ich budowę. 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma