Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie pozwólmy im zmarznąć

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej kolejny raz prowadzi akcję dofinansowania opału dla najbiedniejszych rodzin.

- Już teraz wpływają do naszego biura podania z prośbą o pomoc w sfinansowaniu zakupu węgla. Ludzie przychodzą też osobiście do Punktu Pomocy, proszą o opał, mówią, jak ich dzieci i oni marzną w czasie zimy, jak muszą spać w kurtkach, jak dzieci nie mogą się uczyć, bo w domu jest zimno - mówią pracownicy praskiej Caritas.

Ponad 60 proc. diecezji warszawsko-praskiej to małe, wiejskie parafie. Wiele z domów, według informacji Caritas, nie posiada dostępu do ciepłej wody i centralnego ogrzewania. A bieda napełnia niejedną rodzinę strachem przed zimą. Tona węgla to obecnie koszt ok. 800 zł. Jedno gospodarstwo domowe w zimie zużywa ok. 1,5-2 t węgla.

Wpłat z dopiskiem "Węgiel" można dokonywać na konto praskiej Caritas DWP PEKAO SA nr 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma