Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zima w mieście

3 lodowiska, 2 górki lodowe, szkółka łyżwiarska i muzyka z głośnika. Wystartowało lodowe miasteczko na Stadionie Narodowym.

Zimowy Narodowy wystartował po raz drugi. Organizatorzy, zachęceni ubiegłorocznym sukcesem przedsięwzięcia, kiedy to w ciągu 47 dni stadion odwiedziło ponad 105 tys. gości, postanowili udoskonalić jego formułę. - Zainteresowanie lodowiskiem na Stadionie Narodowym przerosło nasze oczekiwania. Dzięki pierwszej edycji stworzyliśmy modę na jazdę na łyżwach i sporty zimowe. Tegorocznymi nowościami są górki lodowe, z których na specjalnych poduszkach będzie mogło zjechać nawet 700 osób w ciągu godziny, i miasteczko świąteczne - mówi Katarzyna Ziemska z Testa Communications Sp. z o.o., współorganizator lodowiska. - W tym roku zapraszamy do korzystania z zimowych atrakcji przez 100 dni. Prócz ślizgawek, górek i baru z austriackimi posiłkami, przygotowaliśmy również imprezy cykliczne i wydarzenia specjalne. W weekendy proponujemy „Poranki dla maluchów”, a w piątkowe i sobotnie wieczory - „Disco lodowisko” dla dorosłych. Od 6 grudnia do 6 stycznia będzie funkcjonował jarmark świąteczny. 7 lutego zobaczymy pokaz ekstremalnej jazdy na łyżwach „Extreme Ice Show”, a 28 lutego wystąpią mistrzowie olimpijscy i świata w jeździe figurowej na lodzie w ramach widowiska „Kings on Ice” - zachęcała 8 listopada podczas otwarcia Zimowego Narodowego K. Ziemska.

Zima w mieście   Do wyboru są górki o wysokości 6 lub 9,5 m Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość - Musimy pamiętać, że stadion to nie tylko wydarzenia sportowe. Obiekt żyje codziennymi atrakcjami dla mieszkańców. Już teraz chciałbym zaprosić na sylwestra miejskiego, który - tak, jak w roku ubiegłym - odbędzie się na błoniach - mówił Jarosław Jóźwiak z Urzędu m. st. Warszawy, obecny na uroczystości.

Obiekt jest czyny od poniedziałku do czwartku od godz. 15 do 23, w piątki zamykany jest na kwadrans przed godz. 1 w nocy. W soboty i niedziele, w ferie i święta (za wyjątkiem Wigilii) zaprasza od godz. 9 do północy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama