Nowy Numer 29/2018 Archiwum

"Armia patriotów"

Flagi, okrzyki i huk petard - Marsz Niepodległości wyruszył z ronda Dmowskiego po godz. 15.

Tegoroczny Marsz Niepodległości, organizowany przez Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości", odbywa się pod hasłem: "Armia patriotów".

- Chcemy tym hasłem podkreślić przywiązanie Polaków do ojczyzny i pokazać, jaka wielka siła drzemie w patriotyzmie Polaków - wyjaśnił Witold Tumanowicz, organizator pochodu.

Marsz tradycyjnie wystartował 11 listopada chwilę po godz. 15 z ronda Dmowskiego. Jego uczestnicy przejdą alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego na Kamionek; tam oddadzą hołd pod obeliskiem upamiętniającym rocznicę urodzin Romana Dmowskiego, jednego z kreatorów polskiej niepodległości.

- Takie zakończenie marszu ma uczcić przypadającą w tym roku 150. rocznicę urodzin Dmowskiego - dodał.

Inny z działaczy stowarzyszenia, Krzysztof Bosak, zapewnił, że Marsz Niepodległości jest inicjatywą patriotyczną, a nie chuligańską. - W tym roku liczymy na to, że omijając niektóre wrażliwe punkty, uda nam się jeszcze bardziej uspokoić sytuację - mówił. Dlatego - podkreślił - marsz ominie takie miejsca jak "Tęcza" przy pl. Zbawiciela czy Ambasada Rosji, gdzie w ubiegłym roku doszło do burd.

Organizatorzy spodziewają się, że w marszu weźmie udział od 50 do 100 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Zibi89
  11.11.2014 17:15
  Na wysokości Ronda Waszyngtona doszło do prowokacji.

  Są 2 możliwości:
  - za plecami policji są konfidenci POlicji, którzy prowokują, a ci którzy odrzucają po stronie marszu to też lewacy, celem jest propagandowa walka z policją lub ze strony policji pokazanie własnej sprawności celem delegalizacji marszu
  - druga opcja: są to wyłącznie kibole, którzy podszywają się pod anarchistów i celowo wywołują zamieszki dla mobilizacji policji ze szkodą dla marszu.

  Nie uleganie prowokacjom jest istotne z punktu widzenia organizatorów. Race rzucane od strony policji w przypadku właściwego podejścia należało zostawić na ziemi lub ewentualnie gdzieś wyrzucić np. do rzeki.

  Polska jest państwem słabym wewnętrznie:
  1. nie z powodu podatności na prowokacje,
  2.lecz dlatego, że chce ich za wszelką cenę uniknąć.
  3. Tylko ktoś mocniejszy psychicznie od nich może poprowadzić naród do jedności.
  4. Tylko przezwyciężenie własnej osobistej słabości wewnętrznej powiedzie nas do chrześcijańskiego braterstwa.
  5. Wrogiem każdego z nas jesteśmy my sami.
  6. Pokonaj własny egoizm i lęk.
  7. Oddaj wszystko Chrystusowi.
  8. Słabość przywództwa i miałkość dialogu nie są powodem do wyjścia ze struktur NATO, UE, OBWE itd.,
  9. lecz właśnie potrzeba świadomego działania na rzecz wzmocnienia stabilności tych struktur.
  10. Potrzeba odpowiedzialnego przywództwa, którego celem nie jest zachowanie status quo, lecz dobro wspólne Narodu i całej społeczności międzynarodowej.

  Witam przyjaciół Chrystusa i moich własnych w wolnej Polsce!!!
  doceń 0
 • schorowanyczlowiek
  11.11.2014 23:32
  ..
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma