Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Bieg Niepodległości w Warszawie

Kilkanaście tysięcy osób ubranych w białe i czerwone koszulki wyruszyło o godz. 11.11 na 10-kilometrową trasę XXVI Biegu Niepodległości w Warszawie. Starterem honorowym był syn rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej.

Przygotowaliśmy w tym roku rekordową liczbę pakietów 15 tysięcy i w stu procentach zostały one rozdysponowane. Z pewnością nie wszystkie osoby stawią się na starcie, bo zawsze zdarzają się jakieś przypadki losowe, ale i tak liczba uczestników jest imponująca - powiedział Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, które jest organizatorem zawodów.

Wyjątkowo długa jest w tym roku lista profesjonalistów. Są na niej medaliści mistrzostw Polski na różnych dystansach, m.in. Iwona Lewandowska, Olga Ochal, Mariusz Giżyński, Łukasz Parszczyński, Henryk Szost, Michał Kaczmarek, a także rzucający dyskiem Piotr Małachowski.

Trasa biegu dla upamiętnienia 96. rocznicy odzyskania niepodległości narodowej w 1918 roku, po 123 latach zaborów prowadziła Aleją Jana Pawła II oraz Niepodległości, od ulicy Stawki do Rakowieckiej, gdzie znajduje się półmetek i tam nastąpi nawrót.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma