GN 2/2021 Archiwum

W Warszawie będzie wyborcza dogrywka

H. Gronkiewicz Waltz - 48,8 proc. J. Sasin - 26 proc. głosów. To sondażowe wyniki exit poll IPSOS. Jeśli wstępne wyniki się potwierdzą, w stolicy będzie potrzebna druga tura.

W sztabie wyborczym PiS, w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej, kilka minut po godzinie 21 wybuchła euforia. Sondaże wskazują w skali ogólnopolskiej wygraną partii Jarosława Kaczyńskiego - 31, 5 proc. Na PO głos oddało 27,3 proc. wyborców. Tak wskazują wstępne wyniki sondaży exit poll.

Ale radość była podwójna, bo dobry wynik w wyborach na prezydenta Warszawy osiągnął Jacek Sasin. Przewaga urzędującej prezydent jest bardzo duża. Mimo to kandydat PiS nie traci wiary zwycięstwo.

- W tej kampanii tylko Hanna Gronkiewicz-Waltz wskazywała na kontynuację. Pozostali kandydaci mówili, że stolicy potrzebna jest zmiana. Mam dwa tygodnie i będę intensywnie przekonywał wyborców, których oni reprezentują, że jeśli nadal chcą dobrej zmiany dla Warszawy, to warto mnie poprzeć - mówił tuż po ogłoszeniu wyników J. Sasin. 

Przed drugą turą równie spokojna jest Hanna Gronkiewicz Waltz. - Dziękuję tym, którzy mi zaufali. To był trudny czas. Dalej będę przekonywać warszawiaków, że warto mi zaufać, jeśli chodzi o rozwój stolicy - mówiła urzędująca prezydent, ubiegająca się o wybór na trzecią kadencję. 

Dalsze wyniki, według exit poll: P. Guział - 8,2 proc, S. Wierzbicki - 4,4 proc., P. Wipler - 4,1 proc., J. Erbel - 2,8 proc., A. Rozenek - 2,1 proc.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama